11 липня 2003, 16:07

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримав зміни до Закону "Про охорону навколишнього природного середовища" (щодо контролю за використанням коштів від платежів за забруднення)

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримав зміни до Закону "Про охорону навколишнього природного середовища" (щодо контролю за використанням коштів від платежів за забруднення), внесений народним депутатом Геннадієм Руденком.

Законопроект передбачає можливість багаторівневого контролю за використанням підприємствами коштів від платежів за забруднення довкілля, що лишаються в їх розпорядженні. Територіальні органи Мінекоресурсів провадитимуть фаховий контроль і екологічну експертизу проектів та заходів, які планують здійснювати підприємства, а Державна податкова адміністрація слідкуватиме за повнотою і своєчасністю внесення платежів до бюджетів усіх рівнів. Кабінет Міністрів визначає перелік підприємств, на які поширюється дія такого закону, а профільні комітети Верховної Ради контролюватимуть дотримання усіх його вимог.

За словами автора, "цей проект направлений на підтримку процесу відродження основних галузей економіки держави, насамперед у гірничо-металургійній. За нецільове використання підприємствами коштів від збору за забруднення навколишнього природного середовища до них застосовуватимуться штрафні санкції в розмірі 100 відсотків відповідних сум і ще більша пеня, що має забезпечити повну невигідність порушення закону".