16 липня 2003, 16:02

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підвів підсумки діяльності за період 3-ої сесії Верховної Ради України четвертого скликання

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підвів підсумки діяльності за період 3-ої сесії Верховної Ради України четвертого скликання (січень-липень 2003 року).

За цей час Комітет провів 21 засідання, у в тому числі - 3 виїзних, на яких розглянуто 142 питання, 79 - по законопроектах і 15 - з виконання законів, постанов Верховної Ради та власних рішень.

Верховна Рада протягом третьої сесії прийняла 8 Законів (з них 7 - у першому читанні) та 11 постанов, підготовлені Комітетом. Зокрема, членами Комітету були надані пропозиції до 44 законопроектів, в тому числі до проектів: про екологічну мережу України; про Загальнодержавну програму технічного переоснащення, перспективного та соціального розвитку Державної воєнізованої гірничорятувальної (аварійно-рятувальної) служби Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи тощо.

Ще двадцять два законопроекти подані Комітетом до розгляду Верховною Радою України. Серед них: про приєднання України до Угоди про збереження китоподібних Чорного моря, Середземного моря та прилеглої акваторії Атлантичного океану", про ратифікацію Протоколу про воду і здоров'я до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер", про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки додержання вимог законодавства України Міністерством екології та природних ресурсів України при видачі спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами".

Комітетом організовано і проведено 3 парламентських слухання: "Підтоплення земель в Україні: проблеми та шляхи подолання", "Про рекомендації парламентських слухань про дотримання вимог природоохоронного законодавства в Україні", "17 річниця Чорнобильської катастрофи. Досвід подолання".

Комітетом відправлено 970 листів і відповідей центральним органам виконавчої влади, держадміністраціям, громадянам та організаціям з питань, які знаходяться у віданні Комітету.

У міжсесійний період у Комітеті триває робота по опрацюванню законопроектів: про екологічний аудит; про Національну програму мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи на 2002-2005 роки та на період до 2010 року; про заготівлю деревини в лісах України; про охорону водних живих ресурсів та ведення рибного господарства та ін. До більш як п'ятдесяти законопроектів, які Комітет супроводжує, народними депутатами подані відповідні пропозиції.