17 липня 2003, 15:02

Комітет з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку за період роботи третьої сесії Верховної Ради четвертого скликання підготував та подав на розгляд парламенту 87 законопроектів

Комітет з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку за період роботи третьої сесії Верховної Ради четвертого скликання підготував та подав на розгляд парламенту 87 законопроектів.

Прийняття Верховною Радою законів: "Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку малих міст", "Про телекомунікації", "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації", "Про автомобільні дороги", "Про похоронну справу", "Про внесення змін до Закону України "Про зв'язок" (стосовно абонентських лічильників часу), "Про приєднання до Конвенції про міжнародні залізничні перевезення" (КОТІФ) у секретаріаті вважають найбільш ваговими здобутками Комітету за цей час.

За період роботи третьої сесії Комітетом підготовлено і направлено висновки до профільних комітетів до близько 60 законопроектів. Серед них : "Про житлове кредитування громадян України", "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про концепцію національної інформаційної політики", "Про державний контроль за використанням та охороною земель", "Про внутрішні води, територіальне море та прилеглу зону України", "Про Державну програму приватизації на 2003-2008 роки", Програма діяльності Кабінету Міністрів України "Відкритість, дієвість, результативність", "Про транскордонне співробітництво", "Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" тощо.

Впродовж третьої сесії Комітет провів низку заходів. Зокрема, на виїзних засіданнях члени Комітету розглянули питання щодо вдосконалення законодавчого забезпечення діяльності транспортно-дорожнього комплексу України та покращання співпраці профільного Комітету з Міністерством транспорту, про поліпшення законодавчого забезпечення діяльності галузі зв'язку. З ініціативи Комітету відбулися "круглі столи" - з обговорення проекту Державної програми реформування житлово-комунального господарства України, проекту Загальнодержавної програми розвитку малих міст; науково-практичні конференції: "Актуальні питання регулювання зв'язку" та з питань житлової політики та реконструкції житла "Україна. Житло - 2003". Комітет також заслухав інформацію Кабінету Міністрів про хід виконання Комплексної програми утвердження України як транзитної держави у 2002-2010 роках за 2002 рік.

У міжсесійний період у Комітеті продовжується опрацювання законопроектів, які будуть винесені на розгляд Верховної Ради на четверту сесію.