07 липня 2003, 17:39

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій рекомендує підтримати до проект закону про внесення змін до Закону "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації"

Пропонується виключити Кременчуцький завод залізобетонних шпал з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Члени Комітету зазначили, що Кременчуцький завод залізобетонних шпал перетворений шляхом корпоратизації у відкрите акціонерне товариство "Кременчуцький завод залізобетонних шпал", 100% пакет акцій якого належить Міністерству транспорту України.

Предметом діяльності ВАТ є виробництво та реалізація залізобетонних шпал, брусів, стрілочних переводів, фундаментних блоків, яке не має стратегічного та загальнодержавного значення та відповідно до статті 5 Закону "Про приватизацію державного майна" може бути приватизовано як підприємство-виробник. Водночас ситуація, яка склалася на підприємстві щодо соціально-економічного його розвитку, свідчить про низьку ефективність управління пакетом акцій з боку Міністерства транспорту, яке протягом багатьох років не забезпечує модернізацію устаткування, що веде до подальшого падіння обсягів виробництва продукції та зменшення інвестиційної привабливості підприємства. Враховуючи вищевикладені обставини та з метою створення більш сприятливих умов для розвитку підприємства, вирішення соціальних проблем є нагальна потреба виключити Кременчуцький завод залізобетонних шпал з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.