14 жовтня 2003, 12:40

Заява Парламентської Асамблеї України і Республіки Польща про прийняття Верховною Радою України і Сеймом Республіки Польща заяви щодо вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні

Заява №2/І/2003

Парламентської Асамблеї України і Республіки Польща
про прийняття
Верховною Радою України і Сеймом Республіки Польща
заяви щодо вшанування пам’яті жертв голодомору
1932-1933 років в Україні.

м. Київ, 13 жовтня 2003 року

Ми, учасники Першого засідання Міжпарламентської Асамблеї України та Республіки Польща, підтримуємо прагнення українського народу відновити історичну справедливість про голодомор 1932-1932 рр. в Україні.

Цього року виповнюється 70 років відтоді, як сталінський режим організував штучний голод. Його жахливим наслідком стала загибель багатьох мільйонів українців, осіб інших національностей, в тому числі й поляків, які проживали на той час в Україні. На жаль, світова спільнота не відгукнуласяналежним чином на українську трагедію.

Керуючись ідеалами гуманізму, спираючись на основоположні міжнародні правові акти у сфері дотримання прав людини, ми, члени Міжпарламентської Асамблеї України та Республіки Польща, заради гідного вшанування жертв голодомору в Україні та й для того, щоб запобігти злочинам в майбутньому проти будь-якого народу на Землі, підтримуємо всі ініціативи, спрямовані на доведення для світового співтовариства повної правди про жахливі злочини тоталітарного режиму проти українського народу та засудження голодомору як злочину проти людства.

З нагоди 70-річчя одного з найбільших за кількістю жертв у світовій історії злочину проти людства, ми, парламентарії-учасники Першого засідання Міжпарламентської Асамблеї України та Республіки Польща  схиляємо голови перед світлою пам’яттю мільйонів безневинно загиблих внаслідок штучного голоду українців, поляків, та осіб інших національностей.