25 вересня 2003, 17:23

Комітет з питань агропромислового комплексу та земельних відносин не підтримав проект закону про внесення змін до деяких законів України (щодо подолання продовольчої кризи)

Комітет з питань агропромислового комплексу та земельних відносин не підтримав проект закону про внесення змін до деяких законів України (щодо подолання продовольчої кризи), внесеного народним депутатом М. Рудьковським.

Для стабілізації цін на зерно і хлібобулочні продукти, автор пропонує "встановити ввізне мито на імпортоване зерно і борошно за нульовою ставкою, а також спростити проходження митного очищення імпортного зерна і борошна шляхом звільнення від сплати податку на додану вартість при його імпорті. Також поповнити запаси державного резерву зерна, закупивши його у вітчизняного сільськогосподарського виробника в обсязі 1 млн. тонн, а також визначити режим його використання".

Зазначалося, що реалізація зазначеного проекту потребує виділення 1500 тис. гривень за рахунок збільшення внутрішнього боргу і спрямування коштів на закупівлю зерна до державного резерву.

Народні депутати вважають, що при виникненні потреби в пільговому імпорті зернових культур і борошна більш доцільно розглядати питання щодо встановлення тарифної квоти на ці товари (тобто чітко визначені обсяги пільгового імпорту з відповідним обґрунтуванням реальних потреб).

Йшлося й про те, що, відповідно до статті 5 Закону України "Про Єдиний митний тариф", однією з функцій Митно-тарифної ради при Кабінеті Міністрів України є розгляд проектів законодавчих актів України і міжнародних договорів України з питань митно-тарифного регулювання, а, згідно із Законом "Про Митний тариф України", встановлення нових та зміна діючих ставок ввізного мита здійснюється Верховною Радою шляхом прийняття законів з урахуванням висновків Кабінету Міністрів України.

Експерти, не заперечуючи в цілому щодо запровадження законодавчої пропозиції, разом з тим зауважили, що вже розроблено проект закону "Про Державний бюджет України на 2004 рік" і тому доцільно визначити вплив реалізації законодавчих пропозицій на доходну частину бюджету наступного року.