07 жовтня 2003, 15:10

Розпочався дводенний візит делегації Верховної Ради України на чолі з Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином до Словацької Республіки

У вівторок, 7 жовтня, розпочався дводенний візит делегації Верховної Ради України на чолі з Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином до Словацької Республіки.

Цього дня відбулися переговори В.Литвина з Головою Національної Ради Словацької Республіки Павлом Грушовським. Обговорюючи широке коло питань двосторонньої співпраці, В.Литвин зазначив, що між Україною і Словаччиною практично не існує невирішених проблем.

П. Грушовський висловив думку, що у Національної Ради Словацької Республіки і Верховної Ради України є взаємна зацікавленість у поглибленні міжпарламентських відносин.

В свою чергу, В.Литвин заявив, що "наші історії і долі схожі, і сам Бог велів нам мати тісні зв'язки". На думку Голови Верховної Ради України, "ми стоїмо перед необхідністю переосмислити наш історичний досвід і співпрацю, знайти можливість зробити наші контакти більш системними і ефективними".

В.Литвин погодився з думкою свого словацького колеги щодо необхідності розширення міжпарламентських контактів на всіх рівнях; підкреслив, що ключову роль у цій співпраці повинні відігравати міжпарламентські групи дружби.

Важливим напрямом співпраці Голова Верховної Ради України вважає узгодження позицій у міжпарламентських структурах. "Я дуже сподіваюсь на те, що у нас буде консолідована позиція щодо викликів, які стоять перед нашими країнами і світом в цілому", - сказав він.

П.Грушовський зазначив, що Словацька Республіка вжила заходів, спрямованих на набуття повного членства у Європейському Союзі та НАТО. В зв'язку з цим він запропонував В.Литвину активну співпрацю на рівні профільних комітетів парламентів обох країн, які опікуються проблемами економіки, безпеки та євроінтеграції. В.Литвин, торкаючись питань розширення ЄС, підкреслив, що "цей процес може стати для України великою проблемою. Тому, наголосив Голова Верховної Ради України, "ми зацікавлені у розширенні економічної співпраці, зокрема на рівні регіонів".

В.Литвин також висловив думку щодо необхідності ухвалення зваженого ефективного рішення щодо візового режиму між Україною і Словаччиною.

В свою чергу, П.Грушовський завірив В.Литвина, що вступ Словаччини до ЄС не створить "штучних проблем" для України. "Ми були б дуже раді, якби цей кордон нас не розділяв. Це не може бути перешкодою для нашого співробітництва", - сказав він.

В.Литвин і П.Грушовський поінформували один одного про політичну та економічну ситуацію в Україні і Словацькій Республіці та про роботу парламентів обох країн.

В.Литвин висловив думку, що перебіг подій в обох країнах подібний, і підкреслив, що в Україні є і зберігається політична стабільність.

Голова Верховної Ради України запропонував словацькому колезі провести міжпарламентський форум слов'янських країн і форум голів парламентів цих країн. П.Грушовський схвально сприйняв цю пропозицію. Про це було повідомлено під час брифінгу для журналістів.