07 жовтня 2003, 08:10

Комітет з питань науки і освіти на черговому засіданні розглянув низку законопроектів, щодо яких Верховна Рада прийме рішення найближчим часом

Комітет розглянув законопроекти, які стосуються врегулювання суспільних відносин. Зокрема, вони пов'язані із охороною і дослідженням археологічної спадщини України, яка є невід'ємною частиною культурної спадщини людства, вразливим і невідновлюваним джерелом знань про історичне минуле.

Члени Комітету рекомендували парламенту прийняти у другому читанні проект закону про охорону археологічної спадщини, за основу проект закону України про затвердження Загальнодержавної програми збереження та використання об'єктів культурної спадщини, закон про ратифікацію Європейської конвенції про охорону археологічної спадщини (переглянутої) від 16 липня 2003 року, внесений Президентом України Л.Кучмою, та ратифікувати Європейську конвенцію про охорону археологічної спадщини (переглянуту) 16 січня 1992 року (Валлетта).

Прийняття зазначених законопроектів сприятиме створенню необхідних правових та економічних умов для здійснення у сфері охорони археологічної спадщини вільних та рівноправних відносин з іноземними науковими установами та організаціями, іноземними та міжнародними науковими товариствами і об'єднаннями, якщо ці відносини не суперечать законодавству України. Європейська конвенція про охорону археологічної спадщини передбачає ряд правил щодо порядку здійснення розкопок, іншої археологічної діяльності та заходів необхідних для комплексного збереження археологічного спадщини, в тому числі і для фізичного збереження археологічної спадщини. Ратифікація сприятиме посиленню охорони археологічної спадщини України та дозволить застосувати в Україні міжнародне кодифікування і норми щодо охорони і збереження археологічної спадщини.

Комітет створив робочу групу з розробки проекту закону України про організацію роботи випускників вищих педагогічних навчальних закладів та розпочав її роботу.