10 вересня 2003, 09:21

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламентові прийняти за основу законопроект про внесення змін до Закону України "Про плату за землю", внесений народними депутатами України О. Бандуркою, В Мойсиком, В. Бартковим

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламентові прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону України "Про плату за землю", внесений народними депутатами України О. Бандуркою, В Мойсиком, В. Бартковим.

Метою цього законопроекту є звільнення від сплати податку за землю військових частин, військових навчальних закладів, установ, санаторно-курортних та оздоровчих закладів та організацій внутрішніх військ, які утримуються за рахунок бюджету і знаходяться у сфері управління Міністерства внутрішніх справ України.

Автори законопроекту зазначають, що щорічно законами України про Державний бюджет приймалося рішення щодо звільнення всіх військових формувань від сплати земельного податку. Зокрема, у 2003 р., така норма встановлена ст.5 Закону України “Про Державний бюджет України на 2002 рік”, згідно із якою звільняються від сплати земельного податку “військові частини, військові навчальні заклади, науково-дослідні установи, які утримуються за рахунок бюджету та належать до сфери управління Міністерства оборони України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також підприємства Міністерства оборони України та органів і установ виконання покарань".

"На нашу думку, - зазначають автори законопроекту - рішення про звільнення від сплати земельного податку необхідно приймати не тільки стосовно внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, а й щодо решти військових формувань".

Члени Комітету вважають, що обмеженість видатків Державного бюджету України на утримання внутрішніх військ МВС України, сплата податку на землю створюють суттєві труднощі у фінансовому забезпеченні заходів з підтримання бойової готовності військ та виконання ними службово-бойових завдань. А звільнення від сплати земельного податку дозволить спрямовувати виділені кошти на забезпечення першочергових потреб внутрішніх військ.

Комітет вважає, що прийняття цього законопроекту дозволить зменшити навантаження на Державний бюджет України, і крім того, виключити внутрішні війська МВС України з державної системи оподаткування як посередника, через яких грошові кошти з одного бюджету будуть поступати до іншого, що є недоцільним, так як це не тільки викличе збільшення бюджетних асигнувань на правоохоронне забезпечення, але і потягне за собою збільшення бюрократичного апарату, який наглядатиме саме за цим перерозподілом коштів.