28 вересня 2021, 12:15 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

У Комітеті з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин проведено зустріч з Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

У Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулася зустріч із Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим.

Під час зустрічі Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець ознайомив Верховного Комісара з діяльністю Комітету, що пов’язана з вирішенням питань національних меншин. Ішлося, зокрема про моніторингові візити в Донецьку, Запорізьку, Одеську, Чернівецьку та Закарпатську області - в місця компактного проживання національних меншин. Такі візити здійснювалися з метою вивчення умов життя й забезпечення їхніх прав і свобод та суттєво допомогло у напрацюванні проекту нової редакції Закону України “Про національні меншини в України”.

Голова Комітету наголосив, що традиція моніторингових візитів буде продовжена. «Вже готується маршрут нових візитів, який розпочнеться у Харківській області й завершиться у Львівській. Це допоможе врахувати інтереси всіх національностей, які проживають на території України. А їх у нас понад 130!» - зазначив Дмитро Лубінець.

Верховний Комісар зауважив, що Україна сьогодні є прикладом для багатьох держав у вирішенні питань національних меншин. Він також наголосив, що як Верховний Комісар ОБСЄ у справах національних меншин, хоче допомогти у здійсненні моніторингових візитів, особливо на Закарпаття. І висловив переконання, що новий законопроект про національні меншини має всі шанси зробити життя представників різних національностей в Україні дійсно комфортним.