27 вересня 2021, 15:30 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець взяв участь у фестивалі грецької культури “Мега Йорти”

Голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець відвідав Маріуполь, де взяв участь у заходах з нагоди дня міста та у фестивалі грецької культури “Мега Йорти”.

Голова Комітету відзначив: «Святкування було широким як грецька душа. Фестиваль “Мега Йорти” стає однією з найпомітніших і значущих культурних подій у житті України. Символічно, що велике грецьке свято відбувається у Маріуполі – таким чином місто підтверджує свій статус культурного центру східної України».

Фестиваль показав колорит, красу та багатство грецьких громад Приазов'я. Жителі Маріуполя й гості міста, які з’їхалися з усіх куточків України дізналися більше про історію заснування міста та про людей, які допомагали його розбудовувати. Познайомилися з культурним розмаїттям грецького народу, мали нагоду подивитися на театралізовану ходу 90 грецьких громад з різних куточків України, які в національних строях уособлювали багатовікову історію Греції. У параді взяли участь громади з інших міст України, зокрема з Києва, Одеси, Дніпра, Харкова.

«На мою думку, фестиваль “Мега Йорти” роблять нашу країну різноманітною, багатокультурною й сильною. Цей захід не лише демонструє найкращі здобутки грецької культури, а й формує атмосферу взаємоповаги до автентичних традицій і культур представників інших національних спільнот», - зазначив Дмитро Лубінець і додав: «Я радий, що можу бути частиною цього свята, радий, що можу розділити хвилини радості й захоплення з оточуючими. Як людина, що має грецьке коріння, мене переповнюють емоції, що ми, українці, можемо берегти і цінувати традиції різних національностей, жити в мирі і злагоді одне з одним».

Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин висловив переконання, що попри всі негаразди, ми зможемо продовжувати і примножувати традиції наших предків й організовувати фестиваль ще масштабніше.