21 вересня 2021, 11:50 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

У Комітеті з питань прав людини відбулася зустріч з експертами Венеційської комісії щодо підготовки законопроекту про засади державної політики перехідного періоду

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин 20 вересня відбулася зустріч з доповідачами та експертами Венеційської комісії. У ході зустрічі було обговорено проект Закону України про засади державної політики перехідного періоду, № 5844, поданий Кабінетом Міністрів України.

Учасники зустрічі акцентували увагу на основних положеннях законопроекту та висловили окремі зауваження щодо відповідності його норм Конституції України. Представники делегації Венеційської комісії, у свою чергу, повідомили про готовність представлення своїх висновків безпосередньо на засіданні Венеційської комісії відповідно до визначеної процедури.

Під час обговорення його учасники засвідчили, що верховенство права і правосуддя є основним елементом, на якому має грунтуватися проект Закону про засади державної політики перехідного періоду.

У зустрічі взяли участь: Голова Комітету Дмитро Лубінець; заступник голови Комітету Руслан Горбенко, заступник голови Комітету Неллі Яковлєва, народні депутати України – члени Комітету Тарас Тарасенко, Ахтем Чийгоз, Олексій Кузнєцов, Олександр Копиленко; викладач юридичного факультету Карлового університету у Празі Вероніка Білкова; колишня віце-президент Європейського суду з прав людини, професор Кельнського університету, директор Інституту східноєвропейського права Анжеліка Нюсбергер; заступник Секретаря Венеційської комісії Ради Європи Шнутс Дюрр; радник з правових питань Секретаріату Венеційської комісії Міхаель Янссен; заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Вахаг Мурадян; керівник проекту Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень Ганна Христова.