17 вересня 2021, 15:41 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

 

17 вересня відбулося засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Члени Комітету під час засідання розглянули підготовлений до другого читання проект Закону про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), №5599.

Проектом Закону передбачається створити Реєстр осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), визначити порядок включення осіб до Реєстру та наслідків такого включення, запровадити декларування публічними службовцями контактів з особами, включеними до зазначеного Реєстру.

Відповідні зміни пропонується внести до законів України "Про Раду національної безпеки і оборони України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про центральні органи виконавчої влади", "Про Національне антикорупційне бюро України", "Про запобігання корупції", "Про прокуратуру", "Про приватизацію державного і комунального майна", "Про політичні партії в Україні".

За результатами розгляду народні депутати ухвалили рішення за результатами розгляду у другому читанні прийняти законопроект у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції.

Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний поінформував членів Комітету про напрямки діяльності та поточну ситуацію на лінії розмежування.