23 серпня 2021, 14:04 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Українців материкової України і Криму розділили колючим дротом, але нас не можна розділити ментально, — Голова Верховної Ради

 
 

Україна зможе повернути тимчасово окуповані території Криму і Донбасу, якщо спільно з міжнародними партнерами працюватиме над досягненням цієї мети. Про це заявив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час виступу на інавгураційному Саміті Кримської платформи.

«З першого дня незалежності вільної України Крим був, є і залишається територією нашої держави. Ми це знаємо, пам’ятаємо та зробимо все, щоб так і було», — сказав Дмитро Разумков.

Голова Парламенту закликав міжнародних партнерів об’єднати зусилля, щоб допомогти Україні відновити територіальну цілісність.

«Російська Федерація відділила Крим від материкової частини України колючим дротом та блокпостами. Але вона ніколи не зможе ментально розділити українських громадян, які живуть тут і які живуть там. Тому що це єдиний народ, його не можна розділити прикордонниками, ровами чи окопами. Це народ, який у своїй історії пройшов великі випробування. Пройде і це. І, як завжди, переможе», — підкреслив Голова Верховної Ради.

Дмитро Разумков зазначив, що сьогодні Україна відзначає День Державного Прапора.

«Мені б дуже хотілося, щоби синьо-жовтий прапор завжди майорів над всіма вільними, мирними містами України — від Львова до Донецька, від Чернігова до українського Севастополя. Так буде. Але для того, щоб це трапилося якомога швидше, нам з вашою допомогою треба буде багато працювати, координуючи  зусилля, виробляючи спільні стратегії, які б далі перетворювалися на дії», — заявив він.

Як відзначив Дмитро Разумков, діяльність Кримської платформи відбуватиметься на президентському, парламентському та урядовому рівнях. Він також додав, що 23 серпня Верховна Рада України на позачерговій сесії започаткує парламентський вимір такої роботи.