03 серпня 2021, 10:00 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Огляд головних тем «Голосу України» від 3 серпня

Сьогодні у «Голосі України»:

Зовнішньополітичний курс визначено

Музей Тараса Шевченка в Каневі матиме новий фасад

Можливість зрозуміти, чого ми навчилися за роки становлення держави, і чого ще маємо навчитися

РНБО ухвалила рішення про низку заходів із нейтралізації загроз в енергетичній сфері

 

Зовнішньополітичний курс визначено

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав історичним документом ухвалену днями Радою національної безпеки та оборони Стратегію зовнішньополітичної діяльності України.

«Це перший в історії України систематизований стратегічний документ найвищого рівня щодо зовнішньої політики нашої держави», — заявив він.

Дмитро Кулеба зауважив, що до розробки Стратегії були залучені експерти та науковці, представники провідних аналітичних центрів у сфері зовнішньої політики, Національного інституту стратегічних досліджень, експерти високого рівня з числа колишніх керівників дипломатичної служби. (читайте у «Голосі України» на 1, 5 стор. >>> article/349300).

Музей Тараса Шевченка в Каневі матиме новий фасад

Голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко під час своєї поїздки на Черкащину побував на Чернечій горі в Каневі.

«Тут ми не просто так, — зауважив парламентарій. — Звичайно, ми віддали данину і поклали квіти до пам’ятника Кобзареві, ще раз переосмислили його творчість та відвідали музейну експозицію. Але ми тут ще й для того, щоб подивитися, як проходитиме «Велика реставрація» Національного музею імені Тараса Григоровича Шевченка. Тому що заклад має деякі проблеми і їх треба вирішувати». За словами О. Корнієнка, у рамках проекту «Велика реставрація» хоч і невеликий кошт, але все ж спрямується на те, щоб розв’язати ці проблеми. Народний депутат пообіцяв, що музей фактично отримає «нове обличчя». Його фасад буде облаштовано так, як це планувалося в попередньому проекті — він буде більш яскравим, щоб більше приваблювати туристів. «Ми виконуємо свої обіцянки, — наголосив О. Корнієнко. — Дбаємо про українську культуру і створюємо туристичні магніти, які дозволять зробити нашу країну ще більш відвідуваною і привабливою для зовнішніх туристів. Але, звісно, ми закликаємо і всіх українців у цьому та наступному році відвідати Чернечу гору, відвідати Канів та інші локації в Черкасах. Мандруйте Україною».

О. Корнієнко також відвідав громаду в Єрках. Звідси родом один із фундаторів нашої держави і борець за її незалежність — В’ячеслав Чорновіл. Тут шанують В. Чорновола і працюють над тим, щоб встановити пам’ятник видатному співвітчизнику. Держава також не залишиться осторонь цього процесу, пообіцяв О. Корнієнко. «Маємо шанувати своїх героїв і далі просувати ідею української державності крізь віки, — сказав він. — Тим більше напередодні тридцятиліття нашої Незалежності».

Окрім того, Олександр Корнієнко відвідав Ліплявську територіальну об’єднану громаду. У 2017 році вона об’єднала кілька сіл, в яких проживає майже чотири тисячі громадян. Тут є багато інфраструктурних проблем, зауважив парламентарій. Треба ремонтувати внутрішні дороги і дорогу обласного значення, яка веде сюди з Канева. Але люди налаштовані дуже позитивно. Працюють на повну — наповнено дві школи, працюють амбулаторії, реконструюють ФАП. (читайте у «Голосі України» на 2 стор. >>> article/349280).

Можливість зрозуміти, чого ми навчилися за роки становлення держави, і чого ще маємо навчитися

У рамках Всеукраїнського форуму «Україна-30», який цього тижня присвячено іміджу України, відбулася презентація заходів до ювілейного Дня Незалежності.

«Зовсім скоро ми відзначимо тридцяту річницю Незалежності, — зауважив Президент Володимир Зеленський, відкриваючи форум. — Це не просто великий парад, концерт чи салют. Це можливість зрозуміти, чого ми навчилися за ці роки і чого ще маємо навчитися, щоб ніколи не втратити свою незалежність».

За тиждень до святкового дня і вперше в нашій історії в Україну потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика, повідомив глава держави. Усі громадяни із 16 серпня зможуть побачити фоліант у Софійському соборі. «Пам’ятка нашого права, написана понад 300 років тому, і пам’ятка нашої архітектури, збудована понад тисячу років тому, — це історія нашої державності. Вона багатовікова, і тридцять років тому вона не почалася, а відновилася. Ми маємо добре вивчити її уроки, щоб вона збереглася на наступні 30, 300 і тисячу років» , — наголосив В. Зеленський.

А 22 серпня ми вшануємо тих, завдяки кому наша державність збереглася в 2014 році — учасників бойових дій на Донбасі. Йдеться про ветеранів, добровольців, медиків, волонтерів — усіх, хто захищав країну, ризикуючи своїм життям, та про родини тих, хто віддав своє життя, захищаючи її.

«Із 1991 року унікальність незалежної України формували не лише державні, а й наші національні символи, — продовжив В. Зеленський. — Особистості, яких в країні знають усі. І завдяки яким усі знають про Україну. Про наш живопис, музику, театр, балет, літературу, кіно, науку та спорт. Лобановський, Ступка, Яремчук, Амосов, Патон, Каденюк, Брондуков, Биков Квітка Цісик і багато інших, які починаючи із 1991 року приносили незалежній Україні славу, і світ казав їм: «Браво»! Тож 22 серпня презентуватимуть нову премію — Національна легенда. Це нова державна нагорода і нова традиція. Україна шануватиме своїх геніїв і аплодуватиме їм тоді, коли оплески будуть їм потрібні, коли вони їх ще зможуть почути.

У день Державного прапора 23 серпня в географічному центрі України буде зведено монумент єдності України. (читайте у «Голосі України» на 3 стор. >>> article/349313).

РНБО ухвалила рішення про низку заходів із нейтралізації загроз в енергетичній сфері

Вісім питань увійшло до порядку денного виїзного засідання Ради національної безпеки і оборони, що вперше проходило у Краматорську Донецької області під головуванням Президента Володимира Зеленського.

«Це буде практика виїзних засідань, тому що ми повинні залучати органи місцевого самоврядування. Крім Києва, є велика кількість місць, на які ми повинні звертати увагу», — наголосив під час брифінгу секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

Одним із найважливіших рішень засідання стало ухвалення Стратегії зовнішньополітичної діяльності України: вперше за 30 років Незалежності ми отримали чітку і зрозумілу стратегію діяльності в цьому напрямі. Іншими рішеннями запроваджено санкції щодо низки фізичних та юридичних осіб та врегульовано низку питань у сферах економічної та державної безпеки.

Рада національної безпеки та оборони розглянула також питання щодо реалізації державної політики у сфері захисту державного кордону.

А під час обговорення стану національної системи охорони здоров’я та невідкладних заходів щодо забезпечення громадян України медичною допомогою зазначалося: вітчизняна система охорони здоров’я має бути готова до тих викликів, що можуть постати перед Україною та світом через пандемію. Володимир Зеленський поставив завдання щодо підвищення з 1 січня 2022 року грошового забезпечення медичного персоналу, на який припадає найбільше навантаження в умовах зростання захворюваності в країні. Йшлося і про подальші заходи з реформування системи охорони здоров’я, зокрема створення сучасних медзакладів. (читайте у «Голосі України» на 3 стор. >>> article/349314).

Повний випуск «Голосу України» від 03.08.2021 на сайті http://www.golos.com.ua