28 червня 2021, 07:00 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Конституції УкраїниСьогодні ми відзначаємо 25 років від дня ухвалення Конституції України. Історичного документа, який відіграв фундаментальну роль у розбудові незалежності нашої держави. Адже саме Основний Закон закріпив правові основи України, її суверенітет і територіальну цілісність.  

Шлях до Конституції  був нелегким - на це пішли роки наполегливої та щоденної праці. Однак завдяки зусиллям Парламенту та українського суспільства вдалося досягти консенсусу та врешті-решт прийняти Основний Закон. Цей  історичний момент зробив нашу незалежність легітимною в очах не тільки українського народу, а й всього світу.

За 25 років з моменту ухвалення наша Конституція зазнавала змін. Однак є принципи, які залишилися та повинні залишатися незмінними: верховенство права, свобода та демократія, повага до прав та свобод людини. Дотримуватися їх повинні всі: незважаючи на посаду чи соціальний статус. Лише так ми зможемо побудувати успішну та процвітаючу державу.

Тому нехай Конституція слугує для нас дороговказом, щоб завжди працювати на інтереси держави, сперечатися, прислухатися до аргументів і досягати консенсусу. Заради народу України, заради майбутнього, заради нашої держави - єдиної, суверенної і незалежної.

З Днем Конституції!