22 червня 2021, 15:01 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Руслан Стефанчук: Подальший розвиток багатьох інститутів держави потребує коригування окремих конституційних приписів

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук розповів про підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України для учасників круглого столу до 25-ої річниці Конституції України «Інституціоналізація конституційних функцій Верховної Ради України».

«Створення інституційно спроможного парламенту, здатного швидко та ефективно реагувати на виклики, які постають перед державою, є не просто побажанням чи далекою мрією — це вимога часу, гарантія державності та стабільного поступального руху вперед», — зазначив Руслан Стефанчук.

Перший віцеспікер Парламенту України наголосив, що Верховною Радою поточного скликання вже зроблено чимало як для планування своєї діяльності, так і для вироблення прогнозованості законотворчого процесу. Зокрема, було запроваджено планування законопроектної роботи, прийнято План законопроектної роботи Верховної Ради України на 2020 та 2021 роки.

«Це перший крок, який змусить нас привчатися діяти планомірно, орієнтуючись на той чи інший результат. Загалом планування роботи парламенту є важливою складовою інституціоналізації його конституційних функцій, невіддільним елементом удосконалення роботи. Ще одним важливим кроком, який ми плануємо зробити до 25-ої річниці Конституції України, — зареєструвати законопроєкт про правотворчу діяльність в Україні», — повідомив політик.

За його словами, «сучасний стан розвитку конституційних правовідносин, а також відчутні як глобалізаційні та інтеграційні процеси, які впливають на нього, економічна ситуація в державі, окупація частини території України впевнено доводять, що без коригування окремих конституційних приписів подальший розвиток багатьох інститутів держави є неможливим».

«Безумовно, одну з визначальних ролей у цьому процесі має зіграти Верховна Рада України. Тому чітка інституціоналізація її конституційних функцій і висока інституційна спроможність є невіддільними атрибутами досягнення поставлених перед нами завдань», — наголосив Руслан Стефанчук.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України