12 травня 2021, 16:50 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів

Комітет з питань правоохоронної діяльності 12 травня у режимі відеоконференції розглянув проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» (№ 5420), внесений Президентом України як невідкладний.

Законопроектом пропонується доповнити ККУ трьома складами злочину, пов’язаними з контрабандою: контрабанда товарів, контрабанда підакцизних товарів і недостовірні відомості, внесені до декларації товарів. Наразі дані злочини віднесені до адміністративних порушень.

Водночас, покарання, жорсткіше ніж штраф, пропонується застосовувати лише у випадках, якщо є окремі кваліфікуючі обставини - злочин скоєно службовою особою, за попередньою змовою, групою осіб або організованою злочинною організацією.

Пропонованими змінами до КПК, пропонується такі злочини віднести до підслідності органів Державної фіскальної служби.

Профільний підкомітет підтримав пропоновані зміни, зауваживши, що санкції, закладені у законопроекті, можуть бути скориговані під час підготовки до другого читання.

Під час обговорення частина народних депутатів підтримали законопроект, вважаючи його слушним і своєчасним. Ще ряд членів Комітету висловились проти проекту, як такого, що має надто низький поріг криміналізації контрабандних злочинів і може посилити корупцію.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський зауважив: «У даному законопроекті відображена лінія на криміналізацію контрабанди, про яку говориться вже декілька років. Так, це історія не нова, але ефективності від декриміналізації не було, тому ця ініціатива Президента абсолютно очікувана і послідовна. Питання тільки в тому, з якого обсягу, якого порогу, слід криміналізувати контрабанду? Це питання можна вирішити до другого читання».

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №5420 у першому читанні за основу.