12 травня 2021, 13:20 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань правоохоронної діяльності затвердив кандидатуру представника Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки

12 травня відбулося спеціальне відкрите засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності, на якому у режимі відеоконференції розглянуто питання про відбір представника Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки України за поданням Комітету.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський повідомив, що на розгляд Комітету представники громадських об’єднань, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, недержавних засобів масової інформації подали сім кандидатур.

Кандидати відповіли на запитання народних депутатів.

Під час рейтингового голосування найбільшу кількість голосів набрала кандидатура Олексія Ушакова, висунутого громадським об’єднанням «Волонтерський рух «Спільна мета».

Народні депутати прийняли рішення делегувати Олексія Ушакова до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки від Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Довідка: Згідно зі статтею 15 Закону «Про Бюро економічної безпеки України», Директор Бюро економічної безпеки призначається на посаду Кабінетом Міністрів за поданням Прем’єр-міністра за пропозицією комісії з проведення конкурсу.

До складу комісії з проведення конкурсу на зайняття даної посади входять:

три особи, визначені Радою національної безпеки і оборони України;

три особи, визначені Кабінетом Міністрів;

дві особи, визначені Верховною Радою за поданням Комітету, до предмета відання якого належать питання системи оподаткування;

одна особа, визначена Верховною Радою за поданням комітету, до предмета відання якого належать питання організації та діяльності правоохоронних органів, оперативно-розшукової діяльності.

Членом конкурсної комісії може бути особа, яка є громадянином України, має вищу освіту, бездоганну ділову репутацію, високі професійні і моральні якості.