10 березня 2021, 17:35 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Меморандум стратегічного партнерства між Верховною Радою України і Конгресом США посилить міжпарламентську співпрацю та дружні відносини обох країн, - віцеспікерка Олена Кондратюк

 

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк ініціює підготовку Меморандуму стратегічного партнерства між Верховною Радою і Конгресом США. Про це вона заявила під час виступу на Київському Безпековому Форумі «12 пунктів стратегічного партнерства США та України».

На її переконання, статусу виключно стратегічних мають набути та носити відносини України зі Сполученими Штатами Америки. Вона відзначила, що 2021 рік - рік 30-ї річниці Незалежності України, проголошеної у Верховній Раді, а також встановлення дипломатичних відносин між Україною та США.

«Тому було б глибоко символічним, щоб 2021-й став роком активної реалізації нашого стратегічного партнерства, зокрема, міжпарламентського. І сьогодні, з нагоди 30-річчя Незалежності України та українсько-американських відносин, я хочу ініціювати підготовку Меморандуму стратегічного партнерства між Верховною Радою і Конгресом США», - зазначила Олена Кондратюк.

На її переконання, такий документ посилить підписаний 15 червня 2017 року у Вашингтоні Меморандум про співробітництво між найвищими законодавчими органами України та США, надасть нового подиху і окреслить реальні кроки міжпарламентської взаємодії.

На думку віцеспікерки, Верховна Рада цього скликання здатна зробити дуже серйозні кроки у системній розбудові українсько-американської міжпарламентської взаємодії, яка може стати прикладом для всієї системи українсько-американських двосторонніх відносин.

«Верховна Рада і Конгрес США мають відігравати ключову роль у справі протидії російському агресору, реалізації ефективної і жорсткої санкційної політики аж до повного звільнення української землі від окупантів, включно з Кримом і частиною Донецької і Луганської областей. У наданні Україні вже найближчим часом реального Плану дій для членства в НАТО», - переконана Олена Кондратюк.

За словами Заступниці Голови Верховної Ради, дуже важливою є консолідація і синхронізація спільних зусиль з метою імплементації та розширення санкцій проти Російської Федерації та підтримки суверенітету і територіальної цілісності нашої держави.

«Це також забезпечення максимального врахування інтересів України в процесі узгодження обома палатами Конгресу кошторису та напрямів допомоги Україні. Спільна протидія спорудженню російського газопроводу “Північний потік - 2” та ухвалення законодавства про запровадження цільових санкцій проти компаній, що беруть участь у реалізації цього геополітичного, а не економічного проекту», - уточнила Олена Кондратюк.

Користуючись нагодою, Заступниця Голови Верховної Ради також подякувала американським партнерам за послідовну підтримку на шляху утвердження незалежності України, розбудови демократії та антикорупційних органів, формування громадянського суспільства.


Вона висловила окрему вдячність від імені Парламенту й керівництва Верховної Ради за спільну успішну реалізацію програм і проектів USAID РАДА, спрямованих на втілення парламентської реформи.

Насамкінець Олена Кондратюк закликала українську владу врахувати підготовлений Київським Безпековим Форумом програмний документ «12 пунктів стратегічного партнерства США та України», який з української сторони, крім неї, підписали відомі державні діячі, політики, дипломати, народні депутати з фракцій: ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ», ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ», Політичної Партії «ГОЛОС» і Політичної Партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Як відомо, спеціальне засідання Київського Безпекового форуму проходить 10 березня у столиці України. Організатор заходу: Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».