18 березня 2020, 15:18 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики відклав прийняття рішення щодо проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти"

 

Сьогодні на своєму засіданні Комітет з гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти" №2362.

Під час засідання члени Комітету заслухали по скайпу представника Міністерства освіти, яка повідомила, що Міністерство не підтримує прийняття законопроекту №2362.

Автор законопроекту через зв’язок по скайпу надав своє обгрунтування необхідності прийняття такого законопроекту.

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко пояснив, що розгляд законопроекту саме зараз обумовлений тим, що розпочинається процес підготовки до друку підручників.

Водночас він зазначив, що питання законопроекту дуже чутливе. “Ми в Комітеті почали підготовку до експертних круглих столів, на жаль зараз їх відклали, оскільки карантин. Якщо ми хочемо мати єдність в країні, то ми повинні переходити на мову діалогу, а не на мову ненависті і чути точку зору один одного”, - додав Олександр Ткаченко.

Підсумовуючи обговорення, Голова Комітету запропонував відкласти прийняття рішення щодо законопроекту №2362, обгрунтовуючи це необхідністю проведення додаткових консультацій, в тому числі, скільки буде коштувати прийняття такого закону для державного бюджету.

За результатами голосування члени Комітету прийняли рішення відкласти розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти» для додаткових консультацій. Водночас, за рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу проголосував лише один член Комітету.

На своєму засіданні Комітет також розглянув питання про ситуацію щодо функціонування Київської студії хронікально-документальних фільмів «Укркінохроніка» та ДП «Національна кінематека України». Було прийняте рішення звернутися до Кабінету Міністрів та правоохоронних органів для з’ясування усіх обставин та ситуації, яка склалася у цих установах.

Члени Комітету також заслухали Звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2019 рік. Остаточне рішення Комітет прийме на своєму наступному засіданні після детального вивчення звіту.

Щодо питання проблеми інституційної реформи регіонального інформаційного мовлення Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» в контексті інформаційної безпеки України та звіту НСТУ, через поганий зв’язок, члени Комітету, попросили розширений звіт для більш детального вивчення зазначеного питання та остаточного прийняття рішення.