28 лютого 2020, 12:38 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

У Комітеті з питань економічного розвитку створено Робочу групу з розробки проекту Закону «Про засади державної політики сталого розвитку України»

У Комітеті з питань економічного розвитку створено Робочу групу «Україна 2030», якій доручено напрацювати та винести на обговорення проект Закону «Про засади державної політики сталого розвитку України», що визначить модель подальшого розвитку країни для досягнення Глобальних цілей ООН.

Очолив Робочу групу перший заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Сергій Тарута. До участі залучено народних депутатів України, представників ключових науково-аналітичних інституцій та бізнесу, експертів, політологів, громадських діячів, тощо.

З метою обговорення відповідних законодавчих ініціатив, а також напрямів реалізації політики сталого розвитку в Україні Комітет планує 3 червня 2020 року о 15:00 годині провести у Верховній Раді України парламентські слухання на тему: «Про засади державної політики сталого розвитку України».

Щорічно країни, об'єднані ідеєю досягнення Цілей сталого розвитку аналізують результати своїх політик і корегують їх. Україна, яка підтримала Цілі сталого розвитку, також щорічно долучається до складання звіту щодо досягнення Цілей сталого розвитку, але жодного разу не розроблялася державна політика у відповідності до Цілей сталого розвитку. Парламентські слухання спрямовані на подолання цієї ситуації.

Довідково: Цілі сталого розвитку (ЦСР) відомі також як Глобальні цілі – це ключові напрямки розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку (Transforming our world: the 2030 Agenda for Sustainable Development). Вони замінили Цілі розвитку тисячоліття, термін яких закінчився наприкінці 2015 року. ЦСР ухвалені на період від 2015 до 2030 року і нараховують 17 глобальних цілей, яким відповідають 169 завдань.