27 лютого 2020, 16:49 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

«Ґендерна експертиза законопроектів має проводитися в усіх Комітетах Верховної Ради та на рівні Уряду», - Олена Кондратюк

 

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк провела робочу зустріч з Дафіною Ґерчевою, постійною представницею ПРООН в Україні.  Під час зустрічі обговорювалися питання щодо співпраці Парламенту з ПРООН, заходи до відзначення Міжнародного жіночого дня, а також підготовка до проведення четвертого Українського Жіночого Конгресу.

«Ми надаємо великого значення і вдячні інституціям ПРООН за співпрацю та сприяння в реформуванні роботи Верховної Ради України», - наголосила Олена Кондратюк. Вона додала, що це стосується подальшої демократизації парламенту, його осучаснення, впровадження принципів ґендерної рівності, зміцнення традицій парламентаризму.

У свою чергу Дафіна Ґерчева побажала Заступниці Голови Верховної Ради успіхів у справі впровадження ґендерної рівності в Україні.

«Я мала честь відвідати третій Український Жіночий Конгрес і була вражена потенціалом жінок в Україні. Якщо досягнути ґендерної рівності, забезпечити рівний доступ жінок до участі в політичному житті, то цей потенціал набагато швидше розкриється на повну», - зазначила Дафіна Ґерчева

Олена Кондратюк нагадала, що з часу створення МФО «Рівні можливості» у 2011 році була проведена велика робота щодо забезпечення політичної діяльності жінок. «В результаті вже у Верховній Раді ІХ скликання присутні 21% жінок народних депутаток. І це ще не кінець», - уточнила політикиня. Вона також висловила зацікавленість у наданні сприяння з боку ПРООН в організації Українського жіночого конгресу, що відбудеться наприкінці 2020 р.

Окремо сторони торкнулися питання щодо проведення ґендерної експертизи. «Для мене є пріоритетним запровадження ґендерної експертизи всіх законопроектів, яка має відбуватися в кожному Комітеті парламенту. Таку ж ґендерну експертизу має проводити Уряд», - зауважила Олена Кондратюк.

За проведення ґендерної експертизи ще на етапі розробки законопроєктів в Комітетах ВРУ та міністерствах також висловилася й Дафіна Ґерчева. У якості прикладу вона навела практику ПРООН, де здійснюється ґендерна експертиза кожного проекту.