25 лютого 2020, 18:00 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко: реформа децентралізації має бути і буде продовжена

25 лютого відбулася презентація плану публічного обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації влади, мета яких – досягнення консенсусу в суспільстві щодо визначених питань за допомогою прозорого, неупередженого та всеосяжного процесу.

Цикл публічних обговорень змін до Конституції є спільною ініціативою парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Офісу Президента України, Міністерства розвитку громад та територій України.

З вітальними промовами до учасників заходу звернулися Віце-прем’єр-міністр України – Міністр розвитку громад та територій України Денис Шмигаль та співголова Ради донорів з питань децентралізації, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Тобіас Тиберг.

Народні депутати України – члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування активно долучилися до участі у панельних дискусіях публічного обговорення за темами:  «Інклюзивний процес узгодження змін до Конституції України в частині децентралізації», «Децентралізаційна реформа: погляд місцевого самоврядування», «Іноземний досвід упровадження децентралізації».

Виступаючи на панельній дискусії «Інклюзивний процес узгодження змін до Конституції України в частині децентралізації», Голова Комітету Андрій Клочко висловив упевненість, що Комітет уже сьогодні є тією платформою, яка формує консенсус не тільки між політичними фракціями та течіями, адже громадські організації та профільні асоціації так само мають вільний доступ до участі в дискусіях та можливість бути почутими, як Комітетом так і Міністерством розвитку громад та територій.

«Ми завжди відкриті та готові дискутувати з зацікавленими сторонами, вітчизняними та міжнародними експертами з будь-яких питань, які викликають суспільний інтерес. Хочу наголосити, що реформа децентралізації має бути і буде продовжена, але у тісній співпраці, в постійних консультаціях безпосередньо з представниками місцевого самоврядування та територіальних громад. Ключовим завданням для мене, як голови Комітету та представника монобільшості у парламенті, є впровадження реформи децентралізації влади відповідно до європейських норм», - підкреслив Андрій Клочко.