12 лютого 2020, 18:20 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув низку постанов про утворення тимчасових слідчих комісій

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України на своєму засіданні 12 лютого розглянув питання порядку денного.

Учасники засідання розглянули проект Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України щодо корумпованого лобіювання розпродажу сільськогосподарської землі у корисливих інтересах посадовими особами всіх гілок влади", внесений народними депутатами Ю.Тимошенко і Т.Батенком, № 2608.

Також народні депутати розглянули проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо проходження перевірки на поліграфі), внесений народним депутатом О.Дубінським, № 2460. Метою законопроекту, відповідно до Пояснювальної записка, є встановлення обов’язкового проведення перевірки на поліграфі народних депутатів України у межах забезпечення відповідальності перед виборцями.

Було розглянуто проект Закону України "Про внесення зміни до Регламенту Верховної Ради України (щодо тижневого порядку денного пленарних засідань Верховної Ради)", № 2585, що якого Головне науково-експертне управління надало висновок та рекомендувало за результатами розгляду у першому читанні відхилити законопроект.

Комітет розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо формування порядку денного засідань Верховної Ради України)", № 2610, та ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за наслідками розгляду законопроекту в першому читанні повернути його суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Учасники засідання розглянули проект Постанови Верховної Ради України "Про фінансову підтримку Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" та Благодійного фонду "ТАБЛЕТОЧКИ" за рахунок сум економії коштів, пов’язаних з роботою народних депутатів України", № 2631. У Пояснювальній записці до проекту зазначається, що ухвалення Постанови сприятиме раціональному використанню коштів, пов’язаних з діяльністю народних депутатів України.

Також під час засідання було розглянуто проект Постанови Верховної Ради України "Про обговорення відповіді Київського міського голови Кличка Віталія Володимировича на депутатський запит народного депутата України Качури Олександра Анатолійовича щодо надання інформації відносно будівництва Шулявського шляхопроводу № 01/21-1 від 23.09.2019 року на пленарному засіданні Верховної Ради України", № 2567.

За результатами розгляду проекту Постанови Верховної Ради України "Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України", внесеного народними депутатами України С.Рахманіним та І.Геращенко, № 2677, було ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді України, відповідно до пункту 8 частини четвертої статті 20 та частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України, розглянути даний проект Постанови та прийняти його в цілому з урахуванням пропозиції Комітету.

Також Комітет розглянув проект Постанови Верховної Ради України "Про зміни у складі Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо укладання Угоди між Міністерством фінансів України та Спеціальним комітетом кредиторів з реструктуризації зовнішнього боргу у 2015 році", № 2727.

Окрім того, Комітет розглянув проект Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України із розслідування фактів незаконного втручання Офісу Президента в роботу правоохоронних органів, а також перевищення службових повноважень, зловживання владою та незаконного впливу на слідство фігурантів оприлюднених в засобах масової інформації розмов Голови Державного бюро розслідувань та інших посадових осіб, а також щодо впливу на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів та організацію прийняття завідомо неправомірних рішень головою окружного адміністративного суду Києва", № 2649.

Комітет також розглянув проект Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуванням вбивства Павла Шеремета", № 2756.

Під час засідання також відбулося обговорення питання реалізації частини п’ятої статті 33 Закону України "Про статус народного депутата України".