12 лютого 2020, 16:10 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Заступник Голови Постійної делегації Верховної Ради України Артур Герасимов взяв участь у спостереженні за достроковими парламентськими виборами в Азербайджані як Спецкоординатор, керівник короткотермінової місії ОБСЄ зі спостереження за виборами

Заступник Голови Постійної делегації Верховної Ради України, народний депутат України Артур Герасимов взяв участь у спостереженні за достроковими парламентськими виборами в Азербайджанській Республіці в якості Спеціального координатора, керівника короткотермінової місії ОБСЄ зі спостереження за виборами.

9 лютого 2020 року в Азербайджанській Республіці відбулися дострокові парламентські вибори, у спостереженні за якими взяла участь міжнародна місія зі спостереження за виборами. Місія включала 358 спостерігачів з 41 країни – 273 експерти та спостерігачі від Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ), 57 парламентаріїв та співробітників міжнародного секретаріату Парламентської асамблеї ОБСЄ та 28 членів Парламентської асамблеї Ради Європи.

Спеціальним координатором – керівником короткотермінової місії ОБСЄ зі спостереження за достроковими парламентськими виборами було призначено народного депутата України Артура Герасимова.

Народний депутат України взяв участь у численних зустрічах та брифінгах з експертами БДІПЛ, керівництвом Центральної виборчої комісії Азербайджану, представниками ЗМІ, громадськості та політичних партій. У день голосування А. Герасимов взяв участь у відкритті дільниць та спостереженні за процесом голосування і підрахунку голосів. Також як керівник місії, відвідав виборчі дільниці, організовані для вимушених переселенців.

За результатами роботи міжнародної місії було підготовлено попередній звіт, який було представлено під час заключного брифінгу.

Під час цього брифінгу А. Герасимов наголосив, що на 10 зі 125 округів не було змоги організувати проведення виборів через триваючий конфлікт з Вірменією та позитивно оцінив зусилля азербайджанської влади із забезпечення участі внутрішньо-переміщених осіб у виборах.