12 лютого 2020, 14:31 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів презентовано Стратегію реінтеграції ветеранів до мирного життя

 

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України 10 лютого презентувало народним депутатам - членам профільного Комітету Стратегію реінтеграції ветеранів до мирного життя, розроблену з метою повернення ветеранів війни до повноцінного мирного життя.

У зустрічі з боку Міністерства взяли участь Міністр Оксана Коляда, Перший заступник Міністра Антон Колумбет, заступники Міністра Олексій Ілляшенко, Руслан Калінін і Олександр Терещенко, Державний секретар Міністерства Людмила Дараган та інші фахівці Мінветеранів.

Міністр Оксана Коляда та її заступники розповіли про пріоритетні цілі Мінветеранів та шляхи їх досягнення, які були розроблені на виконання Програми дій Уряду, та відзначила, що головною метою державної політики є соціалізація ветеранів.

Зокрема, Мінветеранів визначило своїми першочерговими завданнями:

- створення реєстру Е-ВЕТЕРАН. Запуск цієї платформи є найбільш ефективним механізмом покращення якостей державних послуг, ліквідації корупційної складової, послаблення суб’єктивного фактору;

- медичне лікування та реабілітація ветеранів, психологічна адаптація. Кардинально змінюються принципи та стандарти надання медичних послуг. Мінветеранів розробило пакет додаткових медичних послуг для ветеранів, стандарти надання психологічної допомоги, ініціювало передачу від Міністерства охорони здоров’я реабілітаційних центрів і на базі одного з них створило Центр захисту психічного здоров’я та тренінговий центр підготовки фахівців, які будуть надалі працювати з ветеранами та їхніми сім’ями. Заплановано запуск центру сімейної реабілітації, запровадження обов’язкового медичного огляду, створення профільних відділень з лікування наслідків контузій та залежностей;

- навчання та перекваліфікація ветеранів;

- працевлаштування і підтримка бізнесу;

- житлові програми. Розроблена стратегія забезпечення житлом, із застосуванням різноманітних механізмів, зокрема, кредитування, співфінансування.

Представники Мінветеранів також повідомили про розробку спільно з РНБО якісно нової концепції територіальної оборони України. Зокрема, планується створення окремого виду військ і ветерани будуть складати кістяк підрозділів та відповідати за військово-патріотичне виховання молоді. Також передбачається максимально залучити ветеранів до сприяння органам правопорядку в захисті громадського порядку та державного кордону шляхом використання громадських формувань.

Крім того, заплановане відкриття Ветеранських просторів в регіонах України, які мають стати фронт-офісами Мінветеранів на місцях.

Платформи «Ветеранський простір», які будуть працювати в кожній області, дозволять надавати допомогу за принципом «рівний-рівному», вони стануть «єдиним вікном» ветеранських послуг, зокрема і щодо освіти, перепідготовки, працевлаштування. Така платформа має об’єднати державні структури, громадські організації, навчальні заклади та приватний сектор. При цьому, отримувати необхідні послуги та сервіси зможуть не лише самі ветерани та військовослужбовці, але й члени їхніх родин.

Окремим напрямом роботи Мінветеранів є вшанування пам’яті ветеранів. Задля цього вже розроблено процедуру поховання захисників України - Церемоніал та ведеться розробка процедури коректного сповіщення про трагедію членів сім’ї. Вирішується питання створення центрального військового кладовища та єдиного реєстру всіх поховань українських захисників, пам’ятних дошок, пам’ятників по всій Україні.

Керівники Міністерства зазначили, що всі пріоритети та цілі діяльності були визначені та розроблені за результатами дослідження потреб ветеранів.

Голова Комітету Галина Третьякова наголосила на необхідності більш тісної співпраці Мінветеранів із профільним Комітетом та зазначила, що Комітет завжди сприятиме впровадженню зазначеної Стратегії та цілей державної політики у справах захисту ветеранів шляхом внесення необхідних для їх реалізації законодавчих змін.