24 січня 2020, 10:10 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань аграрної та земельної політики за період роботи другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання розглянув 70 питань

Протягом другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання до Комітету з питань аграрної та земельної політики надійшло 47 законопроєктів, з опрацювання яких Комітет визначений головним, та 63 законопроєкти, з опрацювання яких Комітет визначено не головним.

За поданням Комітету Верховною Радою України прийнято два закони України:

- Закон України «Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про використання земель оборони» щодо підвищення ефективності використання виділених земельних ділянок»;

- Закон України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству».

За поданням Комітету Верховною Радою прийнято у першому читанні п’ять законопроєктів і ще чотири - підготовлені і очікують розгляду Парламентом.

За звітний період відбулось 22 засідання Комітету, на яких розглянуто 70 питань, в тому числі 21 законопроєкт, з підготовки і попереднього розгляду яких Комітет визначений головним.

Для обговорення та опрацювання законопроєктів в рамках роботи Комітету було проведено круглий стіл на тему: «Розвиток села за допомогою сільських громад: новації в політиці», засідання робочих груп, робочі зустрічі і наради, в тому числі ряд зустрічей з власниками та користувачами земель сільськогосподарського призначення, науковцями, експертами, представниками профільних асоціацій, громадських організацій, профільних міжнародних організацій, державних установ.

4 грудня 2019 року Комітет з питань аграрної та земельної політики провів парламентські слухання на тему: «Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення», у яких взяли участь понад 600 учасників.

За період роботи другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2019 – січень 2020 року) у Комітеті опрацьовано 1520 звернень від народних депутатів України, органів державної влади, громадських організацій та громадян.

Із повним звітом Комітету можна ознайомитися за посиланням: http://komagropolit.rada.gov.ua/uploads/documents/30551.pdf