16 січня 2020, 16:14 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Зміцнення українсько-польського стратегічного партнерства є одним з моїх головних пріоритетів на посаді заступниці голови українського парламенту, - Олена Кондратюк

Про це віце-спікерка Верховної Ради України заявила 16 січня ц.р. під час телефонної розмови з віце-маршалком Сейму Республіки Польща Ришардом Терлецьким.

Привітавши свого польського колегу з призначенням співголовою Парламентської Асамблеї України і Республіки Польща, О.Кондратюк підкреслила, що розраховує на активний діалог і ефективну співпрацю парламентів України та Польщі.

У зв’язку із затвердженням складу української та польської частин Асамблеї, співрозмовники домовилися погодити спільно ближчим часом  строки проведення чергового XIII засідання.

В ході бесіди сторони наголосили на необхідності зміцнення українсько-польського стратегічного партнерства на засадах взаємоповаги, добросусідства, ефективної співпраці, спрямованої на досягнення цілей європейської та євроатлантичної інтеграції.

Наголосивши на важливості українсько-польського діалогу, Р.Терлецький висловив О.Кондратюк співчуття у зв'язку із трагедією в Ірані літака української авіакомпанії МАУ.

В ході розмови зі своїм польським колегою віце-спікерка Верховної Ради України торкнулася питання правового захисту і підтримки з боку польських органів влади громадян України, які тимчасово працюють у Республіці Польща.

Розмова відбулася з ініціативи української сторони.

 

Довідково:

Парламентська Асамблея України і Республіки Польща створена у 2003 р. ХІІ засідання відбулося 07-08.03.2019 р. м. Київ. Черговість проведення наступного засідання - за польською стороною.

23.09.2019 р. затверджено новий склад української частини Асамблеї, а 19.12.2019 р. – польської. Співголовою української частини є заступниця Голови Верховної Ради України О.Кондратюк. Спіголовою польської частини перепризначено Віце-маршалка Сейму РП, представника правлячої партії «Право і Справедливість» Р.Терлецького.