16 грудня 2019, 17:30 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

У Верховній Раді відбулася презентація програм установ Уряду США щодо напрямків співпраці з парламентом України

 

До учасників презентації з вітальними словами звернулися Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков та Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, звертаючись до учасників, зазначив: «Для нас це принципово важливо. Тому що це не лише інформаційна підтримка, яка також важлива для Верховної Ради України. Це - методологічна підтримка, це підтримка з точки зору фінансової взаємодії та інших організаційних питань. Однак, це також дуже важливий сигнал, який сьогодні отримує і Україна як держава, і Верховна Рада України як інституційний орган».

Д.Разумков висловив сподівання на те, що в подальшому ця співпраця поглиблюватиметься, будуть створені умови для того, щоб Україна розвивалася і привносила у світове співтовариство ті демократичні цінності, які сьогодні є в нашій державі.

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор зазначив, що «ця презентація - символ того, як ми підтримуємо Україну у її русі, щоб бути демократичною країною, щоб міцно закріпитися в європейських інституціях».

В.Тейлор також зазначив, що Україна в Конгресі США має підтримку обох партій. «Є певні суперечності, але є одна річ, яка зрозуміла, це - двопартійна підтримка у Вашингтоні. Вона все ще є там. Ви побачите це у санкціях, які Уряд США збирається ввести щодо Північного потоку-2. Ці санкції, які стануть чинними незабаром, сповільнять загрозу для української незалежності».

Тимчасовий повірений у справах США в Україні також зазначив, що з 2014 р. Сполучені Штати надали 3 млрд. доларів на підтримку України і продовжують надавати зброю на підтримку її безпеки.

«Ми цінуємо цю можливість, щоб розповісти про ці програми. Багато з вас дуже добре знайомий з цими програмами. Ми зацікавлені у тому, щоб почути ваші думки, ваші ідеї, ваші пропозиції, куди нам далі йти у цій співпраці», - відзначив Тимчасовий повірений у справах США в Україні, додавши, що завдяки цим програмам 900 молодих українців пройшли стажування у парламенті і в адміністрації.

Директор Місії USAID в Україні Сюзан Фрітц відзначила, що Місія має довгу історію співпраці з Верховною Радою, з її комітетами по конкретних реформах. «Ця співпраця є ефективною. В першу чергу вона спрямована на зміцнення парламенту як важливої демократичної інституції. Також упродовж кількох років виконуються програми, зокрема, по боротьбі з корупцією, щодо верховенства права, децентралізації, громадянського суспільства та підтримки медіа, охорони здоров’я, енергетичної безпеки та підтримки Східної України», - підкреслила вона.

Заступниця Директора відділу сприяння розвитку демократії та врядування Енн Хоппер нагадала, що починаючи з 2013 року USAID є партнером з низки реформ. «За цей час була проведена оцінка потреб зміни законодавства, була підтримана програма «Модельний округ», і також була створена дослідницька служба у парламенті. Ми інституціалізуємо Освітній центр та організовуємо навчання народних депутатів. За допомогою нашої навчальної програми ми провели навчання для 90 депутатів Верховної Ради. Також ми співпрацюємо з парламентом у реалізації програми Діалогу Жана Моне та міжпартійної співпраці. Також ми посилюємо зв’язки між фракціями Верховної Ради та Конгресу. Ми працюємо з парламентськими і позапарламентськими партіями на національному рівні для розбудови партій у напрямку дотримання законодавства та партійної єдності. У нас є можливість надавати технічну та експертну підтримку Верховній Раді з приводу критично важливого законодавства, з приводу адміністративно-територіальної реформи, антикорупційної діяльності тощо», - зазначила Енн Хоппер.

Директор відділу оборонного співробітництва Посольства США Деніел Міллер розповів про проекти безпекової допомоги, які він очолює. Він повідомив, що з 2014 р. США виділили понад 1,6 млрд. доларів на допомогу безпекового сектора України. Д.Міллер поінформував про програми, які зараз виконуються, додавши, що «зараз ми чекаємо на затвердження фінансування на 2020 рік і очікуємо, що воно буде на тому ж рівні».

Під час заходу, зокрема, свою діяльність з використанням інформаційних стендів презентували проекти та партнери Агентства США з міжнародного розвитку (USAID): Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво»; Підтримка аграрного і сільського розвитку; Економічна підтримка Східної України; Проект енергетичної безпеки; Демократичне врядування у Східній Україні; «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE); Міжнародна фундація виборчих систем (International Foundation for Electoral systems - IFES); Національний демократичний інститут (National Democratic Institute - NDI); Нове правосуддя; Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах; Проект з реформи охорони здоров’я; ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»);Міжнародна організація з питань розвитку права (International Development Law Organization).

Презентаційний захід був проведений Апаратом Верховної Ради України у партнерстві з Програмою USAID РАДА.