11 грудня 2019, 17:51 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію керівництва Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції про хід і результати досудових розслідувань кримінальних проваджень щодо пожеж в м. Одеса

 

Члени Комітету на засіданні 11 грудня заслухали заступника Міністра внутрішніх справ Антона Геращенка та заступника Голови Національної поліції України - начальника Головного слідчого управління Максима Цуцкірідзе.

Заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко ознайомив з ходом розслідування народних депутатів у режимі відеозв’язку (він у цей час знаходився у м. Харкові).

А.Геращенко поінформував про пропозиції, які будуть підготовлені Міністерством і направлені Президенту України стосовно необхідності внесення законопроектів щодо посилення відповідальності за порушення правил пожежної безпеки.

Заступник Голови Національної поліції України - начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив, що за останні три роки в країні відбулося 6 резонансних глобальних пожеж, чотири з яких в Одеській області.

Начальник Головного слідчого управління докладно поінформував членів Комітету про результати досудових розслідувань кримінальних проваджень щодо пожеж в м. Одеса, зокрема: в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, що сталася 4 грудня 2019 року; в будівлі Одеської обласної клінічної психіатричної лікарні, що сталася 10 червня 2019 року; - в будівлі готелю «Токіо Стар», що сталася 17 серпня 2017 року; в муніципальному дитячому оздоровчому-спортивному таборі «Вікторія», що сталася 16 вересня 2017 року.

Доповідаючи про хід розслідування в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, М.Цуцкірідзе, зазначив, що остання перевірка представниками ГУ ДСНС України в Одеській області проводилася в період з 23.06.2014 року по 27.06.2014 року. Під час перевірки були виявлені такі основні порушення: не всі приміщення обладнано автоматичною пожежною сигналізацією; система внутрішнього протипожежного водогону знаходиться в несправному стані; приміщення не обладнано системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей; допускається оздоблення стін на шляхах евакуації горючими матеріалами; електричні мережі не відповідають вимогам Правил улаштування електроустановок.

«Те, що ми побачили в цьому коледжі, коли навіть елементарні засоби безпеки, ті ж самі вогнегасники, які знаходилися під ліжком у коменданта, вони не були встановлені на поверхах будинку», - зазначив він.

М.Цуцкірідзе також повідомив, що 9 грудня директору коледжу повідомлено про підозру по службовій недбалості і сьогодні їй суд обрав в якості запобіжного заходу домашній арешт з цілодобовим носінням електронного пристрою і відсторонив від посади.

Основною статтею, за словами начальника Головного слідчого управління Національної поліції, за якою будуть притягуватися винні у цій трагедії, буде стаття 270 «Порушення вимог законодавства щодо протипожежної безпеки» Кодексу про адміністративні правопорушення.

М.Цуцкірідзе звернувся до народних депутатів з проханням внести зміни до ст.367 Кримінального кодексу щодо тяжких наслідків, внаслідок яких загинули люди.

Голова Комітету Денис Монастирський зазначив, що ця трагедія виявила системну проблему, зокрема, правового регулювання правил пожежної безпеки, питання ефективності, адміністративної та кримінальної відповідальності за виявлені правопорушення. І ця проблема потребує системного і комплексного вирішення.

За результатами заслуховування Комітет прийняв рішення направити запити до правоохоронних органів щодо надання додаткової інформації, а також розглянути напрацьовані пропозиції щодо внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності і внести відповідний законопроект на розгляд парламенту.

* * *