11 грудня 2019, 17:12 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проект Закону «Про внесення зміни до ст. 1 Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"

На засіданні, яке відбулося сьогодні, Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув проект Закону «Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"» (№2569).

Представляючи законопроект, голова підкомітету з питань організації державної влади, державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, державних символів та нагород Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко повідомив: «Необхідність внесення даного законопроекту пов’язана з тим, що 31 грудня 2019 року спливає строк запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України, встановлений статтею 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

За словами голови підкомітету, у проекті пропонується змінити позначку «2019» на «2020», яка дозволить ще на один рік, до 31 грудня 2020 року включно, продовжити можливість запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. «Це створить додаткові можливості для реалізації відповідних законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основах принципів та норм міжнародного права і Статуту Організації Об’єднаних Націй», - сказав Олександр Корнієнко.

Він також повідомив, що Головне науково-експертне управління Верховної Ради України немає жодних зауважень до даного законопроекту.

Під час обговорення народні депутати висловили ряд застережень щодо продовження дії Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Водночас наголошувалося, що від продовження його дії залежать долі людей.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити проект Закону №2569 до порядку денного другої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання і розглянути його 12 грудня 2019 року. Також Комітет рекомендує, за підсумками розгляду законопроекту у першому читанні, прийняти його у першому читанні і в цілому.