03 грудня 2019, 17:00 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Проведено експертну дискусію щодо вдосконалення законодавчого забезпечення права на захист персональних даних та доступу до публічної інформації

 
Сьогодні у Верховній Раді України в рамках тижня прав людини відбулася експертна дискусія на тему: «Вдосконалення законодавчого забезпечення права на захист персональних даних та доступу до публічної інформації».

Захід проведено з ініціативи Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин та за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, спільних проектів Європейського Союзу та Ради Європи «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» та «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для зміцнення спроможності Омбудсмена захищати права людини».

Під час дискусії експерти з роботи з запитами на публічну інформацію обговорили ключові виклики у сфері забезпечення доступу до інформації, проблеми у сфері захисту персональних даних. Учасники дискусії наголошували на необхідності удосконалення законодавства задля підвищення гарантій захисту цих прав та створення ефективних механізмів контролю. Також підкреслювалася потреба імплементації до нашого правового поля міжнародних стандартів захисту персональних даних.

Участь у заході взяли народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, представники дипломатичних місій, посольств, експерти громадських національних і міжнародних організацій, студенти правничих факультетів провідних навчальних закладів, засоби масової інформації.