03 грудня 2019, 16:55 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

У рамках тижня прав людини в парламенті відбулася дискусія «Захист соціальних прав мешканців окупованих територій: можливі рішення»

Дискусію проведено для актуалізації питань відсутності механізму виплат пенсій для громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Під час дискусії зазначалося, що нещодавно в Верховній Раді України зареєстрований законопроект 2083-д, покликаний врегулювати питання виплати пенсій особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

«Під час виїзного засідання Комітету з питань прав людини в Донецькій та Луганській областях центральною темою обговорення була виплата пенсій. Ситуація, коли більше половини зареєстрованих на непідконтрольних територіях пенсіонерів не можуть отримати чесно зароблену пенсію, – ненормальна. А факти численних смертей літніх людей на пунктах пропуску – жахають та обурюють. Потрібні негайні зміни», - заявив голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець. Він поінформував, що разом з колегами став автором законопроекту 2083-д. За словами голови Комітету, проект покликаний відновити конституційне право українських громадян на пенсійне забезпечення».

Натомість, голова підкомітету з питань тимчасово окупованих територій України Костянтин Касай підкреслив, що соціальні права не обмежуються лише отриманням пенсій та виплат на дітей. Внутрішньо переміщені особи звертаються також і з питань працевлаштування, професійної підготовки та освіти, допомоги у вирішенні житлового питання, медичної допомоги тощо.

Учасники дискусії наголошували, що розраховують на консолідацію зусиль народних депутатів, не зважаючи на їхні політичні погляди, з метою врегулювання соціальних проблем жителів тимчасово окупованих територій: «адже захист законних прав громадян мусить бути спільним завданням».