03 грудня 2019, 17:28 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Українське представництво «Біла Стрічка Україна» в кулуарах ІІ поверху будинку парламенту представило тематичну експозицію До всесвітньої акції «16 днів активізму проти насильства щодо жінок»

 

З 25 листопада по 10 грудня в світі проходить щорічна акція “16 Днів активізму проти насильства щодо жінок і дівчат”, яка розпочинається з Дня Білої Стрічки 25 листопада. В рамках цієї ініціативи представництво міжнародного руху Біла Стрічка в Україні проводить ряд тематичних заходів у Верховній Раді України та Американському Домі за підтримки Фонду розвитку демократії Посольства США в Україні.

Метою проведення акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства щодо жінок, домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, а також посилення співпраці органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо вирішення проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

З 3 по 6 грудня 2019 року стіни Верховної Ради України прикрасили картини української художниці й правозахисниці Алли Горської. Цей захід організовано під егідою українського представництва «Біла Стрічка Україна» за допомоги Фонду сприяння демократії посольства США в Україні та приурочений до всесвітньої акції «16 днів активізму проти насильства щодо жінок» та з нагоди 90 річчя від дня народження відомої художниці - правозахисниці Алли Горської.

В її біографії суспільно-політичну діяльність виділяють як основну. Її творча діяльність не відповідала критеріям свого часу, полотна нищила радянська влада, вона жила у часи репресій та насильства. Протестуючи проти порушень прав людини та не визнаючи обмежень, мисткиня завжди допомагала тим, хто того потребував, вона запрошувала до свого кола тих, хто знаходився під тиском репресій.


Відвідати експозицію можна в кулуарах ІІ поверху будинку Верховної Ради України (вул. М. Грушевського, 5) протягом пленарного тижня з 03 до 06 грудня 2019 року.

Вхід за картками акредитації.