25 жовтня 2019, 16:58 (  Прес-секретар Голови Верховної Ради України )

Захищаючи інтереси наших країн у Раді Європи, ми захищаємо перш за все саму Раду Європи, – Дмитро Разумков

 

У межах Європейської конференції глав парламентів держав-членів Ради Європи відбулася робоча зустріч групи «Балтік +», у якій взяли участь Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, Спікер Сейму Латвійської Республіки Інара Мурнієце, Спікер Сеймасу Литовської Республіки Вікторас Пранцкєтіс та Президент Рійгікогу Естонії Хенн Пиллуаас.

Дмитро Разумков висловив подяку головам парламентів за послідовну та непорушну підтримку України у питанні територіальної цілісності та за висловлену в межах конференції позицію. «Для нас це дуже важливий сигнал, адже потрібно розуміти, що ситуація в Україні – це глобальна проблема, яка сьогодні і в майбутньому буде впливати на безпеку в світі. Тож сподіваюсь, що надалі ми будемо бачити таку ж стійку позицію у все більшої кількості країн», – зазначив він.

Голова Верховної Ради підкреслив важливість функціонування групи «Балтік +» в умовах, коли порушуються базові принципи, що закладалися як фундамент для створення єдиної, вільної, демократичної Європи. «Компроміси з сумлінням та мораллю, на жаль, призводять до жахливих наслідків. Тому дуже важливо, коли держави об’єднуються не навколо якоїсь країни, а навколо ідеї та підходів. Захищаючи інтереси наших країн у Раді Європи, ми захищаємо перш за все саму Раду Європи», – наголосив він.


Голови парламентів підтримали позицію щодо важливості роботи та розширення складу групи «Балтік +». Як зазначив Президент Рійгікогу Естонії, важливо, щоб якомога більше країн об’єдналося навколо спільної ідеї у момент, коли у самому серці Європи відбувається збройний конфлікт і гинуть люди.