25 жовтня 2019, 16:23 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк: боротьба за представництво жінок в національних парламентах та їхню безпеку – один зі стратегічних пріоритетів Ради Європи

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк взяла участь у дискусії на тему "Жінки в політиці та публічному дискурсі", яка відбулася в рамках Європейської конференції глав парламентів країн Ради Європи.

За її словами, сучасні тенденції свідчать про збільшення ролі жінок у суспільному житті й державному управлінні. Досягнення збалансованої участі жінок та чоловіків у прийнятті політичних та громадських рішень також є одним із пріоритетів стратегії гендерної рівності Ради Європи 2018-2023 р.

«Однак, в середньому лише 26% парламентаріїв у державах-членах Ради Європи - жінки. Це далеко від паритетності та не відповідає цілям сталого розвитку людства», - відзначила Олена Кондратюк.

Вона звернула увагу на тривожні дані, представлені в рамках конференції. Так, згідно з дослідженням PACE/IPU, яке базувалося на анонімних опитуваннях та інтерв’ю членкинь парламентів Ради Європи:

             85,2% жінок заявили, що зазнавали психологічного насилля протягом своєї каденції;

             67,9% - зазнавали образ щодо їх зовнішнього вигляду, які базувалися на гендерних стереотипах;

             58.2% - зазнавали переслідування в Інтернеті та соцмережах на ґрунті сексизму;

             46.9% - отримували погрози життю, побиття та зґвалтування;

             24.7% зазнавали сексуального насильства;

             14.8% зазнавали фізичного насильства.

«Найчастіше атакуються саме жінки-депутатки, які є активістками в боротьбі за гендерну рівність і права жінок. Домінування чоловіків в політиці, недостатнє представництво жінок у громадському та політичному житті - залишається критичною проблемою. Це підриває повноцінне функціонування демократичних інститутів та процесів в усій Європі», - наголосила заступниця голови Верховної Ради України.

Олена Кондратюк також звернула увагу на виступ Президента Стортингу (Парламенту) Норвегії, пані Тоне Вілхелмсен Трьоен, яка заявила про неприпустимість насильства щодо жінок, жінок-активісток, жінок-державних діячів.

Представниця України нагадала, що ПАРЄ та Рада Європи розробили для впровадження низку ініціатив та Конвенцій для протидії насильству та всіх форм дискримінації - зокрема Стамбульську конвенцію.

«На жаль, Україна так і не ратифікувала її.  Переконана - українські жінки мають здобути рівні з чоловіками права у громадській і державній діяльності. Це не лише моя мета, як заступниці Голови українського парламенту. Це - моя послідовна життєва позиція», - підсумувала Олена Кондратюк.