25 жовтня 2019, 11:04 (  Прес-секретар Голови Верховної Ради України )

Ми шукатимемо партнерів, щоб посилювати Раду Європи, тому що це дійсно важливо для демократії, – Дмитро Разумков


 


Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зустрівся зі спікером шведського Риксдагу Андреасом Норленом. Під час зустрічі керівники парламентів обговорили низку питань, що  представляють спільні інтереси для двох країн, зокрема, питання миру та безпеки, побудови спроможних міжнародних інституцій.

«Хочу подякувати за підтримку, яку ми відчуваємо у питаннях територіальної цілісності та суверенітету України. Важливою для нас є  підтримка і в Раді Європи» зазначив Голова Верховної Ради.

Очільники парламентів також обмінялися думками щодо ситуації з поверненням російської делегації до ПАРЄ. «Для нас незрозуміла ситуація, пов’язана з поверненням делегації Російської Федерації, яка не виконує своїх зобов'язань. Прикрою є і ситуація з повноваженнями української делегації. Це не відповідає нормам та базовим принципам роботи Ради Європи, як не відповідає і її нормативним базисам. Ми шукатимемо партнерів, щоб посилювати Раду Європи, тому що це дійсно важливо для демократії і дотримання прав людини на території всієї Європи. Але так само потрібно враховувати аспекти територіальної цілісності та захисту національних інтересів» наголосив Дмитро Разумков. 

Голова Парламенту підкреслив, що надзвичайно важливо, щоб люди розуміли і пам’ятали, що відбувається на Сході України. «Сподіваюся, що людей і держав з гарною пам’яттю у Раді Європи ставатиме все більше»зазначив він. 

На завершення зустрічі Дмитро Разумков висловив сподівання, що відносини між Швецією та Україною будуть надалі розвиватися лише у позитивному руслі.