27 вересня 2019, 17:00 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Українська парламентська делегація на запрошення Атлантичної ради США здійснила робочий візит до Вашингтона

Делегація Верховної Ради України у складі народних депутатів, членів Комітету з питань антикорупційної політики - Олени Мошенець, Олександра Ткаченка, Романа Іванісова, Івана Шинкаренка та Валерія Стернійчука – здійснила робочий візит до Вашингтона (Сполучені Штати Америки).

Візит відбувся на запрошення Атлантичної ради США з метою ознайомлення американської сторони з пріоритетами новообраного українського парламенту та поточними національними антикорупційними ініціативами.

У ході візиту, під час зустрічей з конгресменами, сенаторами, представниками Держдепартаменту, експертами та бізнесменами члени Комітету з питань антикорупційної політики поінформували про першочергові кроки, які планує здійснити українська влада з метою посилення боротьби з корупцією, щоб зробити цю боротьбу дійсно ефективною у найкоротші терміни.

Перебування української парламентської делегації у США збіглося в часі з виступом Президента України Володимира Зеленського під час загальних дебатів 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Того ж дня народні депутати зустрілися з сенатором-демократом Крісом Мерфі, головою європейського комітету в Сенаті США. На завершення зустрічі, у ході якої йшлося про антикорупційну діяльність, К.Мерфі наголосив, що Україна - незалежна демократична країна, яка повинна діяти лише в інтересах власного народу. Питання боротьби з корупцією обговорювалися також під час зустрічі з представником Республіканської партії Браяном Фітцпатріком. Конгресмен запевнив українських парламентаріїв, що з боку республіканців до України і нової влади є довіра і бажання допомагати.

Представники Держдепартаменту США Бредлі Фреден та Алезія Сурін наголосили під час зустрічі з делегацією Верховної Ради, що Сполучені Штати зацікавлені в захисті українських кордонів за допомогою високотехнологічних військових засобів і в наданні Україні безпекової допомоги. «А це надзвичайно важливо на тлі агресії з боку РФ», - наголосив за результатами зустрічей народний депутат Роман Іванісов і додав: «Для нашої команди головне – це боротьба з корупцією та врегулювання ситуації на сході країни. Я впевнений, що ми зможемо зрушити вирішення цих питань з мертвої точки».

Візит делегації Верховної Ради України до США тривав з 24 по 26 вересня.