19 вересня 2019, 14:00 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

Сьогодні у кулуарах парламенту відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією. На своєму першому засіданні члени депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією обрали співголів: Михайлюк Галину Олегівну, члена фракції Політичної партії «Слуга народу» та Железняка Ярослава Івановича, члена фракції Політичної партії “Голос”. На засіданні також була обрана секретар групи - Шкрум Альона Іванівна, член фракції політичної партії Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”. Також було обрано чотирьох заступників Співголів групи: Юраша Святослава Андрійовича, члена фракції Політичної партії “Слуга народу”, Тищенка Миколу Миколайовича, члена фракції Політичної партії “Слуга народу”, Клочка Андрія Андрійовича, члена фракції Політичної партії “Слуга народу” та представника фракції Політичної партії “Голос”.

Як зазначалося під час засідання, Японія є важливим стратегічним партнером України. Японія однією з перших засудила окупаційні дії РФ, застосувавши санкційний механізм до низки представників держави-агресора, а також ініціювала розробку плану дій щодо допомоги Україні на рівні країн G7. Поряд з дипломатичною, Японія забезпечила значну фінансову підтримку Україні. Перш за все, це проект модернізації Бортницької станції аерації, яка очищує стічні води м. Києва, реалізація програм «зелених» інвестицій, численні проекти, спрямовані на розвиток людських ресурсів, так звані «Кусаноне» (зокрема, розвиток медичних та освітніх закладів, матеріальна допомога для розбудови підконтрольних територій в Донецькій та Луганській областях тощо), технічна допомога Японського агентства з міжнародного співробітництва (JICA), співпраця з Японською федерацією бізнесу «Кейданрен» тощо.

Учасники засідання також зауважили, що Японія входить в топ-20 найбільш інноваційних країн світу (Global Innovation Index 2019, INSEAD, World Intellectual Property Organization) та в топ-10 за показником інноваційного потенціалу Індексу глобальної конкурентоспроможності (The Global Competitiveness Report 2018, World Economic Forum). З огляду на це, представники групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією вбачають одним з ключових напрямків співробітництва питання цифрової трансформації та трансферу технологій в усі сфери економіки країни.

Співголова депутатської групи Я.Железняк назвав першочергові кроки співпраці - організувати зустріч керівництва групи з парламентською делегацією Японії, яка прибуває з візитом до України наприкінці вересня; налагодити системну співпрацю з міністерствами для узгодження кроків та просування спільної адженди в секторальних українсько-японських відносинах; запровадити механізм парламентського контролю за цільовим використанням фінансових ресурсів, наданих Японією на реалізацію проектів в Україні; розвиток інформаційної політики щодо створення позитивного іміджу України в Японії, поглиблення культурних та геополітичних зв’язків, інформування бізнесу та громадян Японії про наявні інвестиційні та туристичні можливості в Україні.