24 червня 2019, 12:27 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

«Кожна країна, в якій проходила Парламентська Асамблея НАТО і яка не була членом цієї організації, дуже швидко ставала членом Альянсу», - А.Парубій про проведення ПА НАТО навесні 2020 року в Україні


Голова Верховної Ради України А.Парубій заявив, що протягом минулих п’яти років для України була надзвичайно важливою допомога Північноатлантичного альянсу і країн-членів НАТО, та подякував усім партнерам України за політичну, дипломатичну і практичну допомогу, яку «Україна відчувала і відчуває у ці найважчі роки нашої незалежності».  

Він нагадав, зокрема, про рішення американського Конгресу щодо виділення коштів для українського сектору безпеки. «Це ще один важливий сигнал для України, що ми не самі у протистоянні російській агресії», - сказав А.Парубій та висловив переконання, що не менш важливою є і гуманітарна допомога. У зв’язку із цим він також нагадав про передачу Латвією понад 20 тон гуманітарного вантажу для цивільного населення України, яке проживає на лінії розмежування. «Маю за честь передати дружній Латвії щиру подяку українців із прифронтових районів, адже російська агресія відбилась на житті мільйонів українців, коли у їхні будинки, у їхні сім’ї увірвалася війна і коли російський агресор знищував не тільки українських військових, а й велику кількість цивільного населення», - підкреслив він.

Також політик висловився про важливість стабільності в Чорному морі, що потребує сьогодні додаткових зусиль Альянсу. На думку А.Парубія, російська атака на Азовському морі продемонструвала, що Україні треба зміцнювати оборону свого узбережжя. Разом з тим, окупація Криму дозволяє Росії незаконно розширювати морські кордони для захоплення покладів нафти і газу у межах української економічної зони. «У цьому зв’язку я закликаю вас допомогти урядам союзників надати Україні статус партнера з розширеними можливостями і забезпечити постійну присутність Альянсу в Чорному морі, а також безпосередню підготовку України до членства в НАТО», - наголосив А.Парубій.

Голова Верховної Ради переконаний, що, незважаючи на те, що для кожної країни шлях в НАТО – це шлях реформ і узгоджень, «Україна має отримати дуже чіткий сигнал, що членства не тільки можна буде досягнути, коли будуть виконані усі критерії, а що членство є неминучим на шляху інтеграції України в НАТО». Цим важливим сигналом, на думку А.Парубія, могло б стати надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.

«Для нас стало великим сигналом, що весною наступного, 2020 року, Парламентська Асамблея НАТО буде проходити в Києві – бо кожна країна, в якій вона проходила і яка не є членом НАТО, дуже швидко ставала членом Альянсу», - сказав А.Парубій та подякував усім причетним до прийняття цього рішення.
 
Адреса ftp, за якою ви можете отримати відео виступу Голови Верховної Ради України А.Парубія під час засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО:

ftp://217.25.194.225/

log: visitor

pass: visitor

24_06_19_PA_NATO_PARUB_VISTUP.mp4