30 травня 2019, 13:32 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Ірина Геращенко: «Зміст законопроекту (№10181) відповідає курсу на створення дієвого професійного сержантського корпусу та набуття ЗСУ взаємосумісності зі збройними силами країн-членів НАТО»

 

30 травня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України Перший віце-спікер наголосила на важливості ухвалення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов'язку та проходження військової служби)» №10181 від 22.03.2019.

Політик поінформувала, що згаданий законопроект розроблявся спільно з Міністерством у справах ветеранів України та міжнародними партнерами України з  країн-членів НАТО.

Ірина Геращенко підкреслила, що зміст законопроекту відповідає курсу на створення дієвого професійного сержантського корпусу та набуття Збройними Силами України взаємосумісності зі збройними силами країн-членів НАТО.

Перший віце-спікер наголосила, що ухвалення згаданого проекту Закону дозволить реалізувати запровадження нових військових звань сержантського і старшинського складу ЗСУ, забезпечивши їх відповідність еквівалентній колонці «NATO Code» згідно зі STANAG 2116, дозволить підвищити роль сержантського  і старшинського складу ЗСУ в навчанні і вихованні підлеглого особового складу.

Політик поінформувала, що законопроектом пропонується запровадити нову шкалу армійських і корабельних військових звань. Зокрема, скасовуються військові звання «прапорщик, старший прапорщик» (мічман, старший мічман) і запроваджуються нові звання «рекрут», «штаб-сержант» (штаб-старшина), «майстер-сержант» та «головний майстер-сержант» (корабельні – «старший майстер-старшина», «головний майстер-старшина»). Крім того, передбачається поділ сержантського і старшинського складу на молодший і старший склад.

Перший віце-спікер відзначила, що законопроектом  також визначаються посадові обов’язки для нових посад у ЗСУ, зокрема, у Статуті внутрішньої служби ЗСУ – для посад «головний сержант (головний старшина) бригади, полку, батальйону, дивізіону, «начальник медичного пункту бригади, полку, батальйону, дивізіону, роти», «сержант-інструктор, старший інструктор (старшина-інструктор)», «інструктор з тактичної медицини роти (батареї)», «сержант з матеріального забезпечення».

За словами І. Геращенко, згідно з цим законопроектом Статут внутрішньої служби ЗСУ також доповнюється новими положеннями і додатками, зокрема, додатком 20, у якому детально викладається порядок зарахування військовослужбовців ЗСУ до списків особового складу військових частин навічно, а також запроваджується порядок ведення «Книги пам’яті» з метою увічнення пам'яті військовослужбовців, полеглих за свободу і незалежність України, та виховання особового складу на їх героїчних прикладах.

«Ухвалення цього законопроекту, без перебільшення, чекають усі військовослужбовці України», - наголосила І. Геращенко. 

За результатом розгляду законопроект №10181 був підтриманий в першому читанні 231 голосами «за».