11 квітня 2019, 17:05 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд під час вечірнього пленарного засідання звернулася до усіх народних депутатів із проханням підписатися під законопроектом про Президента України

 

На думку Заступника Голови Верховної Ради України Оксани Сироїд, в Україні «немає нормального балансу влади, немає нормального балансу стримування і противаг». Вона продемонструвала  поправки до 72 законів, в яких, за її словами, Президент України вийшов за межі  своїх повноважень, встановлених для нього 106 статтею  Конституції України.

Концентрація великого обсягу влади в одних руках, на переконання Заступника Голови Парламенту, призводить до порушення Конституції та дій, спрямованих на збереженні влади.

«Ми це спостерігаємо не тільки в каденції цього президента. Ми це спостерігаємо фактично впродовж усієї новітньої української історії. Що нам потрібно – нам потрібно нарешті побудувати в Україні ту систему влади, яка побудує, сформує повноцінних політичних гравців», - сказала вона.

Оксана Сироїд зазначила, що повноцінна система стримування і противаг буде побудована тоді, «коли Президент України так само, як і всі інші органи влади, буде стриманий законом, коли не буде конфлікту між Президентом і Прем’єр-міністром, коли Президент так само, як і всі інші органи влади буде відповідальний перед українським народом за виконання Конституції і законів України».

Заступник Голови Верховної Ради України повідомила, що зараз розпочинається збір підписів під проектом Закону про Президента України. «Цей Закон написаний ані під кого, ані проти кого. Він написаний для того, щоб розвивати українську державу і для того, щоб захистити свободу кожного українця від свавілля будь-якої людини, яка одного дня може обійняти чи обіймає посаду Президента. Це законопроект про свободу і про захист від свавілля», - наголосила вона.