08 квітня 2019, 17:23 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Ірина Геращенко: «Чергові вибори Президента України 31 березня відбулись у конкурентних демократичних умовах із дотриманням базових стандартів справжніх виборів»

 

8 квітня під час засідання Погоджувальної ради Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко подякувала кожному громадянину України, який 31 березня 2019 року взяв участь у голосуванні на чергових виборах Президента України.

«18 893 864 виборців взяли участь у голосуванні,  і ми дякуємо кожному українцю, який прийшов на виборчі дільниці та проявив громадську позицію», - повідомила Геращенко.

Перший віце-спікер також подякувала 55 031 українцю, які проголосували на  закордонних виборчих дільницях та висловила сподівання, що під час другого туру виборів 21 квітня 2019 року активність виборців буде ще більшою. 

Ірина Геращенко підкреслила, що Президент України Петро Порошенко забезпечив проведення демократичних виборів, які відбулись без системних фальсифікацій. Політик також подякувала за кропітку роботу представникам ЦВК та українцям, які забезпечували діяльність  виборчих дільниць. 

«Для нас дуже важливо, що вперше на виборах в Україні взяла участь рекордна кількість спостерігачів, зокрема, і від іноземних держав та міжнародних організацій», - зауважила І. Геращенко.

За її словами, від 139 громадських організацій на виборах працювали 94 483 спостерігачів, від офіційних спостерігачів від іноземних держав – 187, від міжнародних організацій – 2 157, зокрема, від БЛІПЛ ОБСЄ – 808, Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO – 373, Світового Конґресу Українців – 219, ПА ОБСЄ – 118, ПАРЄ – 36, ПА НАТО – 23, Європарламенту – 13.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зазначила, що за даними ГО «ОПОРА» чергові вибори відбулись у конкурентних  умовах та із дотриманням базових стандартів справжніх виборів.

«Окрім того, міжнародні спостерігачі у своїх звітах також відзначають високий рівень організації українських виборів, які відбулися за міжнародними стандартами – чесно та  прозоро», - заявила І. Геращенко.