14 лютого 2019, 12:00 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко: На Мюнхенській конференції Захід має озвучити дієві асиметричні відповіді Кремлю

  Зупинити російську агресію і зірвати плани Кремля з розгортання нової гонки ракетних озброєнь може лише рішуча асиметрична відповідь Заходу.

На цьому наголосила Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко у своїй статті «Що Путін мусить почути в Мюнхені?», опублікованій в «Atlantic Council» напередодні Мюнхенської безпекової конференції.

Г.Гопко нагадала, як Владімір Путін спочатку назвав розпад СРСР «найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття», потім оголосив існуючий світопорядок неприйнятним, а далі розпочав його руйнування війнами в Грузії, Україні, Сирії, анексією Криму, спробою перевороту в Чорногорії, втручанням у Венесуелі й, нарешті, масштабним порушенням Договору про ракети середньої й малої дальності (ДРСМД), що змусило США оголосити про вихід із Договору.

«Ми стоїмо на порозі нової масштабної гонки ракетних озброєнь», - зауважила Голова Комітету і наголосила, що лише рішучі дії Заходу можуть захистити Глобальний світопорядок, який існує після ІІ Світової війни, від повного знищення.

Г.Гопко закликала країни Європи замість неефективних закликів до країни-агресора дотримуватися міжнародного права вдатися до асиметричних дій, які змусять Росію зупинитися. «Це, по-перше, зупинення спільних з Росією проектів, таких як «Північний потік – 2», по-друге – зменшення закупівель російських енергоносіїв, гроші від яких Москва витрачає на зброю й агресію, по-третє – «заборона на постачання в Росію будь-яких технологій та обладнання, що можуть використовуватися для розробки й виробництва нових озброєнь, а також припинення співпраці та інвестицій у галузях, пов’язаних з російською обороною», - підкреслила Голова Комітету у закордонних справах.

Докладніше – на сайті Комітету у закордонних справах.