31 січня 2019, 09:11 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Огляд головних тем «Голосу України» від 31 січня

 

Сьогодні у «Голосі України»:

Найближчим часом розглянуть зміни до Конституції щодо закріплення курсу на ЄС та НАТО

Глави МЗС Данії та Чехії закликали РФ звільнити наших моряків

«Група семи» готова підтримати реформи

 

Найближчим часом розглянуть зміни до Конституції щодо закріплення курсу на ЄС та НАТО

У Верховній Раді підбили підсумки дев’ятої сесії восьмого скликання парламенту та обговорили очікування на наступну сесію. Відбувалося це у рамках Міжнародної парламентської координаційної зустрічі з технічної допомоги (IPTAC). Захід проводиться щомісяця Програмою USAID РАДА з метою обговорення актуальних новин парламенту та проектів міжнародної технічної допомоги. Участь у ньому взяли народні депутати, представники посольств, донорських та міжнародних організацій, представники секретаріатів парламентських комітетів, апарату Верховної Ради тощо. Представивши інфографіку аналізу законопроектної діяльності Верховної Ради восьмого скликання та дев’ятої сесії зокрема, старший консультант Програми USAID РАДА Володимир Крижанівський зауважив, що протягом дев’ятої сесії простежується зменшення кількості розглянутих питань. (читайте у «Голосі України» на 1,2 стр. >>> article/313129)


Глави МЗС Данії та Чехії закликали РФ звільнити наших моряків

Міністри закордонних справ Чеської Республіки і Королівства Данія Томаш Петршічек та Андрес Самуельсен засуджують дії РФ у Керченській протоці й закликають Кремль звільнити українських моряків і судна, захоплені в листопаді минулого року. Глави МЗС закликають Європейський Союз розглянути «цілеспрямовані заходи» проти Росії у разі її відмови звільнити бранців. Про це йдеться у спільній заяві Т. Петршічека та А. Самуельсена за результатами візиту до України, розміщеній на сайтах МЗС Данії та Чехії.  (читайте у «Голосі України» на 1,5 стр. >>> article/313104)


«Група семи» готова підтримати реформи

Група послів країн «Великої сімки» з підтримки реформ в Україні визначила пріоритетні напрями роботи на 2019 рік.  

На її сторінці в Твіттері розміщено інформацію, в якій, зокрема, йдеться: «Група послів G7 з підтримки реформ в Україні відзначає поступ у реформуванні, здійснений, починаючи з 2015 року, та докладатиме й надалі зусиль для подальшого просування цих реформ. Вона визначила ключові реформи, на які буде спрямована її підтримка протягом головування Франції у G7». До списку пріоритетів увійшло п’ять напрямів: верховенство права та боротьба з корупцією, економічний розвиток, оборона та безпека, людський розвиток, ефективне управління. (читайте у «Голосі України» на 5 стр. >>> article/313106)

 

Повний випуск «Голосу України» від 31.01.2019 на сайті http://www.golos.com.ua