26 жовтня 2018, 12:03 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький взяв участь у відкритті Київського музейного форуму

Форум започатковано для активізації музейної справи, обговорення нагальних проблем та пошуку шляхів їхнього розв’язання, обміну досвідом, впровадженню сучасних технологій та формуванню іміджу сучасного музею.

Тема заходу - «Сучасний музей: консервативність чи інновації?». Перший форум присвячений обговоренню таких питань: законодавство у сфері музейної справи; формування інфраструктури музейної справи – впровадження сучасних технологій та створення електронних фондів; менеджмент та маркетинг у сфері музейної діяльності (онлайн-експозиції, застосування візуальних, звукових тактильних засобів, реклама та PR у музейній справі, цілісна оригінальна концепція музею та її візуалізація); міжнародна діяльність, вивчення грантових можливостей та створення копродукції; перейняття досвіду провідних музеїв Європи як у роботі з фондами, так і у позиціонуванні себе на ринку надання культурних послуг.

Під час відкриття Першого Київського музейного форуму голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький назвав його важливим майданчиком розвитку музейної галузі.

Парламентарій зауважив, що у сфері культури вже відбулося багато позитивних змін. «Ми спробували зробити все можливе для розвитку українського кіно, обмежити іноземне втручання у культурні процеси; зробили багато для збереження історико-культурних та архітектурних пам’яток, пам’яток, що внесені до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Працюємо над архівною справою і переходимо до музейної сфери», - сказав він.

На думку Миколи Княжицького, культура і музейна сфера, зокрема, відіграють дуже важливу роль в ідентифікації нації. «Перед нашою музейною сферою, яка формувалася ще у радянські часи, сьогодні стоять зовсім інші виклики. Є музеї різних форм власності. Є музеї традиційні та наративні, яких, на жаль, мало. Наше завдання - здійснити реформування усієї сфери. Очевидно, що має бути прийнято новий ефективний закон. Необхідно підтримати такі музеї економічно, методично, змінити систему управління музеями», - підкреслив у своєму виступі голова Комітету з питань культури і духовності.

Микола Княжицький також наголосив на проблемах українських музеїв: «Художні музеї мають недостатньо фінансових можливостей для закупівлі полотен, історичні музеї – для реставрації або здійснення археологічних робіт. Крім того, в Україні майже нема музеїв наративних, які б розповідали історію, застосовуючи сучасні технології, мультимедіа. Такі музеї фінансуються за окремими проектами».

«Музеї мають бути різними, їх має бути багато. І для цього має бути програма розвитку музейної справи, яку б Міністерство культури України мало запропонувати. Сподіваюсь, що сьогоднішній захід стане ефективним майданчиком для діалогу між владою, суспільством та фахівцями у сфері музейної справи», - підсумував Микола Княжицький.

25–26 жовтня в музейно-виставковому центрі «Музей історії міста Києва» відбувається Київський музейний форум – культурно-мистецький захід, який об’єднує музейних працівників Києва, багатьох регіонів України та іноземних фахівців.

У Форумі бере участь голова Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський, директор Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова, куратор фестивалю Kyiv Art Week Євген Березницький та віце-директор Музею Варшавського повстання (Польща) Павел Укєльський.