02 липня 2018, 11:36 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій запропонував розпочати роботу у четвер з розгляду питання про звільнення членів ЦВК і призначення нових членів ЦВК (відео)

 

А.Парубій на початку Погоджувальної ради привітав військових моряків України з Днем Військово-Морських сил, який відзначався у неділю, 1 липня. Він нагадав, що цього року минає сто років відтоді, як було піднято український прапор на кораблях Чорноморського флоту.

А.Парубій також поінформував учасників засідання про свою поїздку минулого тижня до США. Під час візиту відбулася зустріч зі спікером Палати Представників Конгресу США Полом Раяном. Під час цієї зустрічі обговорювалися механізми протидії будуванню газопроводу «Північний потік-2», а також створення міжнародного регіонального центру по протидії московській агресії. Важливо, за словами А.Парубія, що в цій поїздці взяли участь спікери п’яти країн: Грузії, Молдови, Литви і віце-спікер Сейму Польщі.

Голова Верховної Ради запевнив учасників Погоджувальної ради у тому, що Україна має дуже сильну підтримку з боку США. «Вже незадовго ми можемо бути свідками і резолюції по підтримці наших країн, а також резолюції про визнання Голодомору геноцидом. Цього року ми відзначаємо 85 річницю. І я впевнений, якщо Конгрес прийме це рішення, це буде хвилею, після якої інші країни будуть приймати ідентичні рішення» -  сказав він.

А.Парубій також поінформував про питання порядку денного, які заплановано до розгляду цього пленарного тижня. Він нагадав, що минулого тижня Верховна Рада завершила роботу на розгляді законопроектів про захист прав дітей.

А.Парубій повідомив, що у вівторок засідання розпочнеться із завершення розгляду законопроекту №8296 і супутніх законопроектів за №8294 і №8295. Також на вівторок планується розгляд блоку питань інформаційної політики – це чотири законопроекти.

У середу традиційно розглядатимуться питання ратифікації.

Голова Верховної Ради запропонував в четвер розпочати пленарне засідання з розгляду питання про звільнення членів ЦВК і відповідно після цього призначення нових членів ЦВК.

В четвер також заплановано до розгляду питання узгодження календарного плану роботи на наступну сесію та блок питань агропромислового комплексу.

Головуючий надав слово для виступу керівникам депутатських фракцій.