06 квітня 2018, 19:04 ( Прес-служба Апарату Верховної Ради України )

Голова Парламенту повідомив, що за цей пленарний тиждень Верховною Радою України було ухвалено 22 позитивних рішення

 


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу РАДА у п’ятницю зазначив, що ключові законодавчі завдання, які були поставлені перед Парламентом на цей пленарний тиждень, були виконані.

Голова Парламенту повідомив, що  за цей пленарний тиждень Верховною Радою України було ухвалено 22 позитивних рішення, з них було прийнято 7 законів в цілому і 12 – за основу. Також ряд законів були прийняті в першому читанні, після чого парламентські Комітети матимуть змогу доопрацювати їх до другого читання.

«Які з них ключові – очевидно, номером один я би назвав Закон «Про національну безпеку України». Другий по важливості – Закон «Про дипломатичну службу», але не менш важливими є і закони, які ми прийняли в першому читанні по реформі Українського парламенту», - сказав А.Парубій, відмітивши, що «це дуже довготривалі напрацювання, які вдалось реалізувати цього тижня».

Окремо Андрій Парубій відзначив ухвалення Постанови-звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства про недопустимість будівництва Північного потоку-2 і ряду екологічних законів, які «не є настільки резонансні суспільно, але дуже важливі для розвитку екології в Україні».

А.Парубій повідомив також про ухвалення Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який, за його словами, «дає новий поштовх для розвитку місцевого самоврядування і створення нових громад». «Цей закон дозволяє об’єднуватись обласним містам з громадами, які знаходяться в безпосередній близькості до обласного міста, і дає змогу створення десятків і десятків нових громад по всій Україні», - сказав Голова Верховної Ради України, коментуючи «найбільш знакові» законодавчі рішення, ухвалені Парламентом цього тижня.