06 квітня 2018, 11:51 ( Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України )

"Година запитань до Уряду" (відео)

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що у засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем'єр-міністром України В.Гройсманом.

Розпочалася "година запитань до Уряду".

Головуючий надав слово для виступу Міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику, який доповів про стан справ в паливно-енергетичному комплексі.

І.Насалик дав відповіді на всі запитання, які останнім часом прозвучали від народних депутатів, засобів масової інформації щодо роботи паливно-енергетичного комплексу. Зокрема, він спростував висловлювання тих народних депутатів, які мають безпосереднє відношення до паливно-енергетичного комплексу, щодо відсутності в країні енергетичного балансу держави.

І.Насалик зазначив, що вперше за десять років у 2016-2018 рр. згідно нормативно -правового актів Міністерство подало прогнозний енергетичний баланс Єдиної енергетичної системи нашої держави. Саме це дало можливість генеруючим компаніям, розподільчим мережам не тільки збалансувати ремонтну площадку, розробити програму виробітку електроенергії, але в тому числі і збалансувати структуру палива. Саме це зробило нашу енергосистему більш прогнозованою щодо реалізації.

Міністерство енергетики пішло ще далі і спільно з Датським енергетичним центром було розроблено програму, яка вже у 2019 р. буде презентована, - Про енергетичний баланс нашої держави на три роки. Це новий прорив в питаннях прогнозування.

І.Насалик також спростував висловлювання, що Уряд і Міністерство енергетики не має енергетичної стратегії щодо розвитку галузі. Він повідомив, що Уряд в 2017 р. в серпні прийняв нову Енергетичну стратегію до 2035 року. Вона поєднала в собі наші зобов’язання перед європейськими структурами, зокрема, щодо реалізації Третього енергетичного пакету, щодо реалізації Угодо про асоціацію з ЄС. За його словами, основна ідея Енергетичної стратегії в тому, щоб забезпечити населення і промисловість необхідними енергетичними ресурсами і дати споживачу право вибору.

І.Насалик також доповів про те, як проходить реформування енергетичної галузі. Він зазначив, що без відповідної законодавчої бази реформування проходити не може в принципі. Він відзначив спільну роботу парламентського комітету з питань ПЕК і Міністерства, що дало можливість повністю завершити формування відповідної законодавчої бази.

Прем’єр-міністр В.Гройсман та члени Кабінету Міністрів відповіли на запитання депутатських фракцій.

На цьому "година запитань до Уряду" завершилася.